قابلیت جهانی شدن لباس محلی هرمزگان

هر چند انواع لباس های زیبا را می توان در بخش های مختلف کشور مشاهده کرد و نمی توان از لباس اصیل و زیبای کُردی و بلوچی و ترکمن و … سخن نگفت اما در کنار این لباس ها لباس بومی هرمزگان نیز می تواند به صورت یک لباس که قابلیت جهانی شدن را دارد معرفی گردد. با الهام۲۴ در ادامه همراه باشید تا زیبایی ها و ویژگی های لباس بومی هرمزگان در تور بندر عباس را به شما عزیزان معرفی کنیم. در ادامه به سراغ طراحان لباس و محققین رفته ایم و در مورد لباس بومی هرمزگان پای صحبت های آنها نشسته ایم. اکثر این محققین اذعان دارند که با توجه به زیبایی و محبوبیت لباس بندری قطعاً این قابلیت را دارد تا به صورت جهانی معرفی گردیده و با برگزاری نمایشگاه های مختلف در کشورهای مختلف این لباس زیبا را بیشتر شناساند.

قابلیت جهانی شدن لباس محلی هرمزگان

ویژگی های منحصر به فرد لباس بندری

لباس بومی هرمزگان که به لباس بندری شهرت دارد با توجه به کامل بودن و حجابی که در آن وجود دارد در کشورهای اسلامی بسیار مورد استقبال قرار می گیرد و همچنین متعلقات این لباس زیبا مانند زیورآلات و برقع و چادر نیز اجزایی جدایی ناپذیر لباس بندری شده اند. استفاده از تزئینات و انواع نقش و نگارها در لباس بندری آن را به یکی از شاد ترین و زنده ترین لباس ها بدل کرده است و همانگونه که می دانید در دنیای مُد امروز رنگ ها یک جزء جدایی ناپذیر می باشند و خصوصاً که این رنگ ها با نقوش و دوخت های زیبای بندری گره خورده باشد. نمایاندن لباس محلی هرمزگان به عنوان یک اثر جهانی البته جدای از زیبایی ها خود این لباس به همت مسئولین نیز بستگی دارد که تلاش مضاعفی برای این مهم انجام دهند.

قابلیت جهانی شدن لباس محلی هرمزگان

تفاوت های لباس بندری

برجستگی هایی در لباس محلی که باعث می شود از قابلیت های جهانی شدن این لباس سخن بگوییم بسیار زیاد است. دوخت های دستی که بر روی لباس بندری انجام می گیرد یکی از این ویژگی های خاص می باشد، زری دوزی و پولک دوزی و … باعث شده است که زیبایی های لباس بندری چند برابر شود و جلوه بسیار خاصی نیز به این لباس هم پیراهن بندری و هم شلوار بندری زنان ببخشد. هنری که سال های سال دست به دست شده است و کماکان به عنوان نمایانگر فرهنگ و اصالت هرمزگان می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها