فیلمبرداری در سفر

در ادامه مقاله پیشین با عنوان « تهیه ویدئو زیبا در سفر» به بررسی موارد دیگری برای جذاب شدن ویدئو ها خواهیم پرداخت. یکی دیگر از راهکارهای پیشنهادی الهام سیر برای ثبت یک ویدئو زیبا از سفر شما این است که خود را جای آشنایان قرار دهید، در صورت مشاهده فیلم شما ممکن است سوالات زیادی در ذهن آنها به وجود بیاید. این مکان کجاست، چه زمانی ویدئو گرفته شده است، چه کسانی در ویدئو حضور دارند و بسیاری توضیحات مختصر دیگر. برای این که ویدئو جذاب تری داشته باشید می توانید نقش یک راوی یا گوینده را هنگام تهیه ویدئو داشته باشید و هم زمان در مورد مکان و افرادی که از آنها ویدئو تهیه می کنید توضیحات کوتاه و کاملی بدهید. البته در برخی شرایط به دلایل مختلفی مثل صداهای مزاحم امکان ثبت صدا نیست و در این حال می توانید ویدئو را تهیه کرده و سپس در یه فرصت مناسب بر روی آن صدا بگذارید و یا حتی آهنگ های بک گراند را بر روی آن اعمال کنید.

فیلمبرداری در سفر

اهداف مشخص در سفر

پیش بینی و برنامه ریزی در سفر در هز شرایطی می تواند کمک زیادی برای بهتر شدن سفر به شما داشته باشد. به این صورت که اگر اهداف سفر شما مشخص باشد و دقیقاً بدانید که قرار است کجا بروید و چه شرایطی را تجربه کنید می توانید ابزار و امکانات مناسب با آنجا را با خود به همراه ببرید. برای مثال اگر به کوهستان و یا جنگل سفر می کنید باید حتماً باطری اضافه و پاوربانک به همراه خود داشته باشید زیرا در آنجا به سختی خواهید توانست منبعی برای شارژ دوربین و یا تلفن همراه خود بیابید. همچنین می توانید از قبل نقاط و اماکن مناسب برای ثبت ویدئو را مشخص نمایید. در مجموع هر مکانی در زمان های مختلف و حتی ساعت های مختلف می تواند شرایط متفاوتی را داشته باشد و باید از قبل بهترین زمان را انتخاب کرده باشید. برای مثال غروب خورشید در ساحل را نمی توانید به آسانی از دست بدهید، و یا یک هوای بهاری با باران نم نم نیازمند امکانات مناسبی است تا ویدئوهایی رویایی خلق کنید.

فیلمبرداری در سفر

گزارشگر بودن را تمرین کنید

هر مکانی با افراد و جامعه ای که در آنجا هستند معنای دیگری می یابد. برای اینکه ویدئو متفاوت و جذاب تری داشته باشید می توانید تلاش کنید یک گزارشگر خوب باشید. با مردم هم صحبت شوید و در ویدئو خود از آنها سوالاتی در مورد مکانی که هستید بپرسید. نظر خواهی کنید. تمامی اینها می تواند در ویدئو شما وجود داشته باشد و خاطرات فراموش نشدنی را برای شما به وجود بیاورد. هنگام هم صحبت شدن با افراد مختلف برای انتشار تصاویر آنها اجازه بگیرید و از آنها تشکر کنید. ثبت یک ویدئو زیبا در کنار اخلاق زیبا معنای بهتری می یابد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها