فلورانس شهر کلیسا و نقاشی

در نوشتار پیشین مطالبی را در مورد جاذبه های گردشگری تور فلورانس بیان کردیم و از اهمیت فلورانس در ایتالیا و اروپا هم از نظر تاریخی و هم از نظر گردشگری گفتیم. تعداد زیادی کلیسا در فلورانس وجود دارد که هر کدام از پیشینه تاریخی و نیز هنرهای معماری دوره رنسانس بهره فراوانی دارند. الهام۲۴ در این نوشتار علاوه بر بررسی کلیساها در تور فلورانس چند مورد از دیگر اماکن گردشگری این شهر غنی برای توریست ها را نیز معرفی می نماید.

فلورانس شهر کلیسا و نقاشی

کلیساهای سانتا ماریا نوولا و سانتا کروچه

کلیسای سانتا ماریا نوولا علاوه بر اینکه یک کلیسا می باشد می توان آن را به عنوان یک کلکسیون از برترین نقاشی های دیواری شهر فلورانس معرفی نمود. در این کلیسا می توانید روح دوران رنسانس را لمس کنید و از منبری که با مرمر ساخته شده است و یا تمثیل حضرت مریم و دیگر نقاشی های دیواری زیبای این کلیسا که از آثار بزرگترین نقاشان عصر خود هستند دیدن کنید. کلیسای دیگر شهر فلورانس، کلیسای سانتا کروچه نام دارد. این کلیسا نیز مملو از نقاشی های زیبای عصر رنسانس می باشد که شاید مشهورترین آنها نقاشی مسیح مصلوب می باشد. اگر می خواهید ارامگاه هنرمندان بزرگی مانند میکل آنژ و دانشمندانی مانند گالیله و ماکیاولی را ببینید نیز در همین کلیسا آرمیده اند.

فلورانس شهر کلیسا و نقاشی

دیگر اماکن گردشگری فلورانس

همانگونه که اشاره کردیم دیدنی های فلورانس تمام نشدنی هستند و از نظر تعدد و شهرت بسیار زیاد. بنای لوجیا لانتزی نیز از بناهای زیبای این شهر است و همچنین میدان تاریخی دلا سینوریا که مرکز تجمع افراد و گردشگران مختلف محسوب می گردد. اگر به نقاشی و مجسمه سازی علاقه مند باشید میکل آنژ را به خوبی می شناسید. یکی از مشهورترین آثار این هنرمند مجسمه داوود است که نمونه اصلی آن را می توانید در گالری آکادمی و در کنار آثار مشهوری مانند تندیس مریم مقدس مشاهده نمایید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها