فرودگاه های ترکیه و باید و نبایدها

تور ترکیه این روزها در میان گردشگران ایرانی از نظر محبوبیت حرف اول را در بین تورهای آسیایی می زند این محبوبیت هم به دلیل جاذبه های فراوان این کشور است و هم به دلیل اینکه در اکثر مواقع تور ارزان ترکیه در دسترس گردشگران است. برای استفاده از تور ترکیه باید در هنگام سفر به هنجارهای این کشور نیز آگاه باشید تا با رعایت کردن آنها دچار دردسر نشوید. در این مقاله بخشی از هنجارها و باید و نبایدهای این کشور را خصوصاً در محیط فرودگاه بیان می کنیم زیرا اکثر مسافران ترکیه با اخذ بلیط هواپیما سفر هوایی را به سفر زمینی ترجیح می دهند.

 فرودگاه های ترکیه و باید و نبایدها

هنجارهای هنگام ورود به کشور ترکیه

قوانین و هنجارهای کشورها را باید همیشه قبل از سفر چک کنید زیرا این قوانین در زمان های مختلف تغییر می کند. ۱) اگر غذا یا داروی خاصی باید برای خودتان و یا کودکتان با خود ببرید حتماً باید در ظرف مخصوص و اصلیش باشد و در کیف دستی حمل شود در غیر این صورت از ورود آن ممانعت به عمل می آید.۲) ظروف مایعات اگر طوری باشد که مایع داخل آن قابل تشخیص نباشد اجازه وارد کردنش را ندارید. ۳) اگر با خود لپ تاپ به همراه دارید باید آن را در دسترس قرار دهید زیرا اگر در چمدان باشد برایتان دردسر می شود و باید کل چمدان را خالی کنید که خیلی زمان بر است. ۴) همراه داشتن هر گونه مواد مخدر و وسایل تیز و برنده باعث ممانعت شما از همراه شدن شما با تور ترکیه می شود. ۵) وارد کردن ارز به ترکیه به هر میزان که باشد منع قانونی ندارد.

فرودگاه های ترکیه و باید و نبایدها 

قوانین هنگام خروج از کشور ترکیه

۱)اگر وسایل گرانقیمتی با خود دارید باید در هنگام ورود در فرودگاه آن را ثبت کنید در غیر این صورت هنگام پایان تور و خارج شدن از ترکیه دچار مشکل می شود. ۲)اگر اشیای گران قیمتی خریداری کرده اید باید رسید آن را هنگام خرید دریافت کنید. ۳) اگر در پایان تور ترکیه مقداری از پول این کشور را خرج نکرده اید باید آن را تبدیل به ارز کنید زیرا گردشگران تور خارجی اجازه خارج کردن لیر ترکیه را ندارند و در فرودگاه از آن ها گرفته می شود.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها