فرودگاه لامرد

فرودگاه بین‌المللی لامرد یکی از فرودگاه‌های استان فارس می‌باشد که در فاصله ۱۲۰ مایلی (۱۹۳ کیلومتری) فرودگاه شیراز و در ۶ کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته‌است. در سال ۱۳۳۶ توسط دولت وقت با توجه به شناسایی و پی بردن به نیاز احداث فرودگاه در منطقه جنوب استان فارس پس از شناسایی موقعیت مناسب عملیات راه اندازی این مجموعه در پهن دشت لامرد آغاز شد. در ابتدای احداث، این فرودگاه بیشتر به عنوان فرودگاه کمک رسان مطرح بود ولی با بعدتر فرودگاه لامرد تغییر کاربری داد و به یک پایانه مسافربری تبدیل شد، اولین نشست و برخاست هواپیما در سال ۱۳۵۳ به مقصد شیراز انجام شد. از فروردین ماه ۱۳۹۶مدیریت فرودگاه لامرد از فرودگاه شیراز جدا شد و به صورت مستقل و زیر نظر تهران بصورت مستقیم اداره میگردد.

طول باند فرودگاه لامرد ۳۱۵۰ متر است و هر ماه ۱۲۰ پرواز در آن انجام می‌شود. پروازهای داخلی فرودگاه لامرد به مقصد فروگاه تهران، اهواز، اصفهان، شیراز، بندرعباس جزیره سیری مشهد و پروازهای خارجی به مقصدهای کویت، دوحه، قطر و دوبی سوریه انجام می‌شود. به طور میانگین هر ماه ۵ هزار نفر مسافر از طریق فرودگاه لامرد سفر می‌کنند. هواپیماهای فوکر ۱۰۰ و فوکر ۵۰ از جمله هواپیماهای در حال تردد در این فرودگاه هستند.

در سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۱۱ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۱۸٬۷۲۲ کیلوگرم بار و ۲۳۶٬۴۷۲ نفر مسافر از طریق آن جابجا شدند. 

اطلاعات پرواز فرودگاه لامرد

اطلاعات پرواز فرودگاه لامرد ۱۹۹

 

تلفن مستقیم مدیر فرودگاه: ۷۱۵۲۷۲۵۶۰۰

تلفنخانه فرودگاه: ۷۱۵۲۷۲۰۰۹۳

اطلاعات پرواز: ۷۱۵۲۷۲۲۲۳۱

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها