فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز

در سال ۱۳۲۶ برای اولین بار دفتری با عنوان بیسیم هوایی در شهر  در انتهای خیابان ارتش فعلی فعالیت خود را آغاز کرد. در سال ۱۳۲۹ از بیسیم هوایی به ایستگاه هوایی تغییر  یافت و باند پروازی خاکی در محل فعلی فرودگاه با مأموریت ارائه خدمات هوائی، پروازهای برنامه‌ای و غیر برنامه‌ای، آموزشی و نظامی برای مسافرین، متقاضیان و سایر ارگان‌های کشوری و تحت نظارت ضوابط سازمان جهانی هوانوردی ICAO در محل کنونی تأسیس گردید.

 در سال ۱۳۳۵ با نصب دستگاه‌های ناوبری در محوطه فرودگاه و ایستگاه هوایی بنام فرودگاه تبریز تغییر نام داده‌است و در سال ۱۳۳۷ عملیات ساختمان ۳ طبقه و در طبقه چهارم ساخت برج کنترل در محوطه فرودگاه شروع شد و در سال ۱۳۳۸ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. 

پایانهٔ جدید این فرودگاه در آبان ۱۳۸۶ به بهره‌برداری رسیده‌است؛ و ترمینال بین‌المللی این فرودگاه در مساحت ۱۴۰۰۰ متر در حال احداث می‌باشد.

در حال حاضر این فرودگاه دارای ترمینال پروازهای داخلی، بین‌المللی و حج و تسهیلات گمرک، قرنطینه، رستوران، سالن غذاخوری و سالن وی‌آی‌پی برای میهمانان مخصوص می‌باشد.

این فرودگاه بزرگترین فرودگاه ناحیهٔ شمال غرب ایران است و  به صورت ۲۴ ساعته عملیاتی بوده و به‌جهت واقع شدن در مرز و کریدور هوایی ایران به اروپا و آسیای میانه از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی در شمال غرب کلان‌شهر تبریز واقع شده‌است. این فرودگاه از شمال و شرق به پایگاه دوم شکاری، از جنوب به بلوار بابایی و از سمت غرب به جاده ۱۴ (جاده تبریز-صوفیان) محدود است. فرودگاه بین‌المللی در ارتفاع ۱٬۴۹۴ متری از سطح دریا قرار گرفته و در زمینی به‌مساحت ۴۲۰ هکتار گسترده شده‌است. 

پروازهای داخلی و بین‌المللی

پروازهای بین‌المللی از این فرودگاه شامل پروازهای استانبول، دبی،  ارزروم،  دمشق،  بغداد،  مدینه،  جده،  غازی عینتاب و باکو،  نجف ، تفلیس،  وان  می‌باشند. معمولاً پروازهای بین‌المللی ویژه‌ای نیز در ایام نوروز و تعطیلات تابستان به شهرهای ازمیر، آنتالیا، بودروم، آدانا در ترکیه، تفلیس در گرجستان و موناستیر در تونس هم دایر می‌شوند.

پروازهای داخلی فرودگاه تبریز به‌صورت هفتگی و روزانه انجام می‌شوند که شامل پروازهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز،  اهواز،  بندرعباس،  ماهشهر، کیش و  عسلویه می‌باشد.

 اطلاعات پرواز فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز

اطلاعات پرواز  فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز:            ۴ – ۳۵۲۳۴۷۰۱ – ۰۴۱     و    ۱۹۹

شماره فاکس:                                                                    ۳۵۲۶۰۴۱۴ – ۰۴۱

دفتر مدیر کل:                                                                     ۳۵۲۶۰۴۰۰ – ۰۴۱

مرکز تلفن فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز:                         ۳۵۲۶۰۴۰۵  – ۰۴۱

رئیس اداره حراست :                                                            ۳۵۲۳۴۷۱۰  – ۰۴۱

روابط عمومی :                                                                   ۳۲۶۰۶۱۳۶ – ۰۴۱

شماره سامانه پیام کوتاه :                                                           ۳۰۰۰۰۱۹۹

آدرس پستی: تبریز – فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز کد پستی ۵۱۸۹۶۱۳۱۳۱

پست الکترونیکی:                                                              [email protected] 

 

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها