فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز

فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز در سال ۱۳۴۰ در شیراز احداث شد. این فرودگاه چهارمین فرودگاه پررفت و آمد کشور بعد از فرودگاه مهرآباد ، فرودگاه مشهد و فرودگاه امام خمینی است. همچنین این فرودگاه پس از فرودگاه امام خمینی مجهزترین فرودگاه ایران از لحاظ تجهیزات ناوبری و الکترونیک است. 

فرودگاه بین المللی دستغیب علاوه بر داشتن پرواز های داخلی ، تعدادی پرواز خارجی به خصوص به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس دارد. همچنین این فرودگاه دارای کاربرد نظامیست. این فرودگاه پایگاه منطقه جنوب هواپیمایی آسمان است. این فرودگاه دارای یک شرکت هواپیمایی به نام سپهران است.

فرودگاه بین‌المللی شیراز دارای ۲ باند پروازی آسفالته، یکی به طول ۴۲۷۲ متر و دیگری به طول ۴۳۳۴ متر است.

ساختمان فنی و عملیاتی تازه تأسیس فرودگاه شیراز شامل طبقات اداری و پشتیبانی و فنی و عملیاتی و برج مراقبت با ارتفاع بالغ بر ۴۵ متر از سطح زمین با تجهیزات اداری و عملیاتی پیشرفته با وسعت حدود ۷۵۰۰ متر مربع همراه با ساختمانهای فنی و موتورخانه و سالن آمفی تئاتر وپذیرائی و فضای سبز زیبایی حدود ۵۰٫۰۰۰ متر مربعی یکی از چشم‌اندازها و شاخص‌های قابل توجه این فرودگاه می‌باشد. این فرودگاه open sky است و فعالیت این فرودگاه ۲۴ ساعته است. این فرودگاه دو ترمینال دارد ترمینال ۱ پروازهای داخلی به وسعت ۱۶ هزار متر مربع -ترمینال ۲ پروازهای خارجی- در این فرودگاه روزانه ۱۲۰ پرواز داخلی و ۱۰ پرواز خارجی انجام می‌شود. در این فرودگاه ۱۴ شرکداخلی و ۸ شرکت خارجی به بیش از ۳۵ مقصد خدمات رسانی می‌کنند ساختمان جدید ترمینال پروازهای خارجی فرودگاه شیراز است که ۲۱ هزار متر مربع مساحت داشته و انجام محوطه سازی، ساخت پارکینگ خودرو و ایجاد چهار دستگاه پل عابر پیاده با هزینه یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال انجام می‌گیرد.

طبقهٔ همکف شامل سالن عمومی، سالن پذیرش مسافر و بار، سالن تحویل بار مسافران ورودی، فضاهای گمرک، اتاق‌های اداری، سالن بارانداز و فضاهای خدماتی می‌‌باشد.

طبقهٔ اول شامل راهروی ارتباطی مسافران ورودی، کنترل گذرنامهٔ ورودی، فضاهای اداری، فروشگاه‌های آزاد و فضاهای خدماتی می‌‌باشد.

طبقهٔ دوم شامل سالن انتظار پرواز، کنترل گذرنامهٔ خروجی، فروشگاه‌های آزاد، کنترل امنیتی، بوفه، نمازخانه، سرویس‌های بهداشتی و فضاهای خدماتی است.

در سال ۲۰۱۶ میلادی ۳۱٬۱۴۸ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۳٬۳۰۸٬۱۱۱ کیلوگرم بار و ۳۰٬۸۸۹٬۴۳۵ نفر مسافر از طریق آن جابجا شدند.

اطلاعات پرواز فرودگاه بین المللی دستغیب شیراز

اطلاعات پرواز فرودگاه ین المللی دستغیب شیراز : ۱۹۹ (پاسخگویی ۲۴ ساعته )

مرکز تلفن:                      ۳۷۱۱۵۰۰۰-۰۷۱

                           ۰۷۱-۳۷۲۱۸۸۹۰  الی ۹۹

روابط عمومی:                   ۳۷۱۱۸۰۲۰-۰۷۱

آدرس پستی: شیراز – فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز

کد پستی :                          ۷۱۵۸۷۹۳۱۳۶

پست الکترونیکی:            [email protected]                 

 

 

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها