فرهنگ استحمام و سرویس بهداشتی در ژاپن

همانگون که در مقالات پیشین اشاره نمودیم ژاپنی های مردامان منظم و مقرراتی هستند که باید نهایت دقت خود را داشته باشید تا به ارزش ها و آداب و روم آنها توهین نکنید. استفاده از سرویس های بهداشتی و حمام ها نیز از جمله مواردی است که در سفر اصولاً به انها نیازمند می شوید و بهتر است که قبل از حرکت به سمت ژاپن نکاتی را بدانید. کارشناسان الهام سیر در این نوشتار چند نکته کلیدی را برای شما در مورد سرویس های بهداشتی و حمام رفتن در ژاپن جمع آوری کرده اند.

فرهنگ استحمام و سرویس بهداشتی در ژاپن

سرویس بهداشتی در ژاپن

احتمالاً در سرویس بهداشتی های عمومی ایران با صف های طویل پشت در ها مواجه شده اید. شاید هم در این صف ها بوده و حسابی اذیت شده باشید. این موضوع فقط در ایران نیست و بسیاری از کشورهای چنین موردی را می توان دید که هر مقدار هم ضرورت کار شما بیشتر باشد باز هم باید در صف بایستید. در ژاپن هم این مورد به شکل دیگری وجود دارد و البته با یک تفاوت بزرگ. در ژاپن همه در یک صف نمی مانند بلکه هر فردی یک سرویس را انتخاب می کند و در پشت درب آن منتظر می ماند حتی اگر چند نفر بعد از وی آمده و زودتر به سرویس خود رسیده باشند باز هم باید منتظر بماند. شاید بتوان گفت عدالت کمتر و شانس بیشتر را در پشت درب های سرویس بهداشتی در ژاپن باید جستجو نمود. اما داخل سرویس ها نیز به شانس بستگی دارد یک سرویس بهدشتی مدرن و مجهز و یا معمولی. از امکانات برخی از سرویس بهداشتی های ژاپن هر چه بگوییم کم است. از پخش موسیقی تا گرم کردن صندلی و باد برای خشک کردن و حتی محاسبه فشار خون در هنگام انتظار شما برخی از این امکانات است. و برعکس ممکن است سرویس هایی را مشاهده کنید که فقط یک سوارخ در زمین باشد!!

فرهنگ استحمام و سرویس بهداشتی در ژاپن

حمام کردن در ژاپن

یکی از رفتارهای معمول ایرانی ها شستشوی کامل خود در وان حمام می باشد و باید بدانید که در ژاپن چنین چیزی قابل قبول نیست. در ژاپن وان ها کارکردی همانند سونا و جکوزی دارند و برای استراحت و آرامش می باشند و باید کاملاً تمیز و بعد از دوش گرفتن وارد وان حمام شوید. ژاپنی ها به تمیز بودن و حساس بودن نیز مشهورند و نکته جالب اینکه در چشمه های آب گرم ژاپن بر خلاف ایران می توانید با خیال راحت وارد شوید زیرا ژاپنی ها قبل از ورود به این چشمه ها خود را کاملا شستشو داده و تمیز وارد ان می شوند. تمیز وارد شدن به وان حمام دلایل کاملا بهداشتی دارد زیرا ژاپنی ها اصولاً آب وان را خالی نمی کنند و ممکن است چندین نفر در آن وان با همان آب وارد شده و استراحت کنند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها