غذاهای خیابانی هند

سفرهای گردشگری و تفریحی بدون غذا شاید غیر قابل تصور باشد. یکی از جذابیت های هر تور و سفری امتحان کردن غذاهای آن منطقه می باشد. هندوستان به عنوان یکی از کشورهای غنی آسیایی از نظر جاذبه های تاریخی و گردشگری در زمینه غذایی نیز جذابیت های فراوانی برای گردشگران دارد. در این نوشتار از مجموعه مباحث الهام ۲۴ به بررسی بهترین غذاهای هندی می پردازیم. غذاهایی که طعم تور هند را به تندی برایتان بازگو می کنند. غذاهایی که در این نوشتار بررسی کرده ایم به عنوان غذاهای خیابانی هند شهرت دارند.

غذاهای خیابانی هند

غذای روح در تور هند

یکی از خوش طعم ترین غذاهای هندی با نام Pav Bhaji علاوه بر مزه و طعم خاص ظاهری جذاب نیز دارد. این غذا رول های سرخ شده ای است که در مخلوطی از پوره سیب زمینی و پیاز و نخود سبز و البته فلفل غوطه ور است. در خیابان های هند می توانید به وفور این غذای خوشمزه را مشاهده و امتحان نمایید. در سفر به هند یکی از غذاها و یا به عبارتی جذاب ترین غذای هندی که در کشورهای مختلف نیز شناخته شده است این غذا می باشد. فراموش نکنید که فلفل و ادویه های بسیار تند در هندوستان بسیار رایج می باشد و غذاهای این کشور نیز بسیار تند هستند. به همین خاطر اگر مشکلی با غذاهای تند دارید بهتر است فکر امتحان غذاهای هندی را از سر بیرون کنید.

غذاهای خیابانی هند

غذای گولگاپا در انواع مختلف

غذای دیگری که تجربه آن را در تور هند نباید از دست بدهید گولگاپا نام دارد که با نام Panipuri نیز شهرت دارد. این غذا انواع مختلفی دارد و در شهرهای مختلف نوع مختلفی از آن را خواهید دید که به نوعی ما را یاد فلافل در ایران می اندازد. این غذا منشکل از نان های شیرینی است که درون آنها خالی می باشد و محتویات درون آن را نیز عصاره های تند سیب زمینی و نخود تشکیل می دهند و در نهایت آن را برشته می کنند. در شهرهای مختلف هند این غذا در خیابان ها وجود دارد و غذایی محبوب می باشد. با ما در ادامه و مقاله بعدی همراه باشید و عذاهای هندی دیگری را نیز قبل از سفر به این کشور بشناسید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها