غار پریان ابیانه

استان اصفهان همواره مهد گردشگری و اماکن تاریخی و باستانی ایران بوده است. جدای از شهر اصفهان که نوشتارهای زیادی را در باب آن نوشتیم دیگر نقاط اصفهان نیز هر کدام از مشهوریت و معروفیت زیادی برخوردار است. یکی از این شهرها که شاید به اشتباه بسیاری از گردشگران آن را متعلق به کاشان می دانند ابیانه می باشد. ابیانه به دلایل مختلفی شهرت جهانی فراوانی دارد که مهم ترین آنها را قبلاً بیان کرده ایم و الهام سیر در این نوشتار به بررسی غار پریان پرداخته است که امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

غار پریان ابیانه

مشخصات غار پریان

غار پریان در ابیانه واقع شده است و حدود ۸ کیلومتر با آن فاصله دارد. دره ای به نام پری هول که در نزدیکی یک دهکده زیبا به نام سُه این غار را در خود جای داده است. ابعاد دهانه این غار ۱۲۰ در ۱۶۰ سانتی‌متر می‌باشد و در ارتفاع ۲۹۷۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است.این غار بارها توسط غار نوردان مورد اکتشاف قرار گرفته است و اکتشافات بسیار زیادی در آن انجام شده است. به دلیل زیبایی ها و طبیعت خاص این غار گردشگران تور داخلی و تور خارجی علاقه زیادی برای بازدید از آن دارند. غارشناسان در تازه‌ترین کاوش خود به تالاری زیبا در عمق ۱۲۰ متری غار پریان دست یافتند که این تالارهای کشف شده را به یازده عدد می رساند.

غار پریان ابیانه

اطلاعات گردشگری غار پریان

برای اینکه به غار پریان بروید باید حتماً اطلاعات کافی داشته باشید. وجود چاه‌های خطرناک در این غار، پیمایش کامل آن نیاز به آشنایی کامل به فنون غارنوردی داشته و بدون داشتن وسایل و ابزار مورد نیاز و راهنما و نقشه کامل غار، بازدید و پیمایش آن میسر نمی‌باشد. بهتر است که محدودیت فصلی را فراموش کنید زیرا در هر فصلی این غار جذابیت های خاص خود را دارد. برای رفتن به غار پریان به شهر میمه بروید و از شرق این شهر خارج شوید تا پس از حدود ۲۰ کیلومتر رانندگی به ۵۰۰ متری دهانه ی غار برسید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها