غار سهولان مهاباد

طبیعت زیبا و چهار فصل غرب کشور همواره مورد توجه گردشگران ایرانی و خارجی که با تور داخلی و یا تور خارجی همسفر می شوند بوده است. یکی از زیباترین و به یاد ماندنی ترین مکان های طبیعی و گردشگری غرب کشور در استان آذربایجان غربی قرار گرفته است. بوگان و مهاباد و شهرهای کوهستانی با طبیعت فوق العاده و جاذبه های تارخی و گردشگری بی نظیر با مردمان خونگرم و مهمان نوازش را مگر می توان در تور داخلی فراموش کرد. در ادامه معرفی جاذبه های ایرانگردی توسط الهام ۲۴ به سهولان می پردازیم. غار آبی سهولان در جاده مهاباد و بوکان قرار گرفته است و با زیبایی ها و شگفتی های بی نظیرش در ایران و جهان شهرا دارد. این غار آبی در اعماق زمین قرار گرفته و هزاران نفر در طول سال برای بازدید آن به غرب کشور سفر می کنند.

غار سهولان مهاباد

زیبایی های وصف نشدنی سهولان

غار آبی سهولان ار نظر کارشناسان در میان عجیب ترین غارهای دنیا قرار می گیرید. پروسه استفاده از زیبایی های این غار توسط عموم مردم زمان زیادی نیست که آغاز شده است. این غار شمال چندین حوضچه بزرگ می باشد که راهرو هایی آنها را به یکدیگر متصل نموده اند. در برخی نقاط آب حوضچه ها تا ۳۵ متر عمق دارد و ارتفاع سقف غار نیز تا ۵۰ متر می رسد که بر زیبایی های غار می افزاید و استفاده از آن برای بازدید را آسان تر می سازد. هر چند سهولان سال ها پیش کشف شده است اما مدت زیادی مورد استفاده توریستی و گردشگری قرار نمی گرفت و به طور جدی از اواخر دهه ۸۰ بود که مورد استفاده قرار گرفت. سالانه نزدیک به دویست هزار نفر از غار سهولان بازدید می کنند که در نوع خود بسیار جالب است.

غار سهولان مهاباد

مناظر داخلی غار سهولان

هر چند بسیاری از افراد غار آبی سهولان را با غار علیصدر همدان مقایسه می کنند ولی به راستی اینگونه نیست و شاید تنها وجه شباهت آنها غار آبی بودن باشد. هم از لحاظ مسیر کشف شده و طول آن و هم اشکال و قندیل ها این دو تفاوت هایی با هم دارند. غار سهولان مهاباد دارای دو ورودی است و هم مسیر پیاده روی و هم قایق سواری در آن وجود دارد. از نظر امکانات داخلی غار با توجه به نورپردازی های انجام گرفته محیط لذت بخشی ایجاد شده است و می توان از تمامی بخش ها و اشکال هندسی و دیوار نگاره ها و رسوبات زیبای غار دیدن کرد. در ادامه با ما باشید تا مطالب بیشتری را در مورد غار آبی سهولان برای شما همراهان عزیز بیان کنیم.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها