غار خطرناک سم در ایرانگردی

افراد و توریست های زیادی هستند که به هیجان در سفر علاقه مند هستند و حتی تور گردشگری خود را بر مبنای همین هیجان انتخاب می کنند. اما برخی از مکان ها نه به عنوان یک مکان گردشگری هیجان انگیز بلکه خطرناک می باشند. یکی از سه غار خطرناک ایران را در این نوشتار برای شما همراهان همیشگی الهام۲۴ معرفی می کنیم. غار سم غاری بسیار خطرناک و عمیق که کارشناسان توصیه می کنند افراد عادی به این غار نروند. بیشتر بازدید کنندگان غار سم غار نوردان حرفه ای می باشند. غار نوردان و عاشقان کوه نوردی و کشف مکان های جدید همواره به دنبال چنین مکان هایی هستند و در تور داخلی یکی از معیارهای انتخاب محل سفر وجود مناطق بکر و دست نخورده است. غار سم می تواند یک انتخاب ایدئال برای این افراد باشد.

غار خطرناک سم در ایرانگردی

غار سم مینودشت

این غار در استان گلستان است و در ارتفاعات کوه خواجه قنبر شهرستان مینودشت واقع شده است. در واقع یکی از جاذبه های تور شمال برای کسانی که به چنین مکان هایی علاقه مند هستند غار سم مینو دشت می باشد. غار سم به عنوان یک غار طبیعی شناخته می شود و با یک دهانه و بافت آهکی شکل گرفته است. با توجه به ارتفاع نزدیک به دو هزار متری و خطرات محیط غار که تقریباً دست نخورده است کمتر گردشگری به غار سم سفر می کند. این غار در گذشته با توجه به آثار و بقایای کشف شده محل زندگی بوده است و تعدادی اسکلت و ظروف نیز در آن کشف شده است. نام این غار نیز یک نام محلی می باشد و تلفظ آن سُم به معنای حفره است.

غار خطرناک سم در ایرانگردی

چرایی اهمیت غار سم

غار سم به عنوان دومین غار عمیق کشور می تواند بیشتر مورد توجه قرار گرفته و با توجه محیط باستانی آن مستعد تبدیل شدن به یک قطب گردشگری می باشد. این غار هنوز به صورت کامل شناخته شده نیست و با توجه به محیط خطرناک آن تلاشچندانی نیز صورت نگرفته است. در صورت توجه این غار می تواند به عنوان یکی از پُر بازدید ترین نقاط گردشگری در تور شمال مطرح شود و محیط بکر آن در مرکز چشم اندازهای زیبای شمالی می تواند نه تنها غار نوردان ایرانی بلکه غارنوردانی از اقصی نقاط جهان به غار سم بکشاند. البته ناگفته نماند که گروه های غار نوردی چاه های زیادی در این غار کشف کرده اند و عدم توجه به این غار به این معنی نیست که هیچ فعالیتی در آن صورت نگرفته است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها