غارهای هوتو و کمربند بهشهر

اولین گزینه که برای سفر انتخاب می شود شهرهای شمالی کشور می باشد ولی هر کدام از این شهرهایی زیبایی خاص خود را دارند که بهتر است با داشتن اطلاعات کافی شهری که بیشتر به روحیاتمان می خورد را انتخاب کنیم. بهشهر شهری است که از دوران صفوی به بعد دچار رونق و پیشرفت قرار گرفته چرا که زادگاه مادر شاه محسوب می شده و مورد توجه ایشان و پسرشان قرار گرفته است. در گذشته این شهر را به نام آسابسر یا پنجهزار می شناختند و با بنا شدن کاخ ها و عمارت ها که هنر معماران آن زمان بوده زیبا تر گشته است از جاذبه های معروف این شهر که در سفرها مورد بازدید قرار می گیرد، دو غار معروف است که الهام سیر در متن زیر درباره این غارهای زیبای ایران توضیحات مختصری را ارائه می دهد.

الهام سیر مجری فروش بلیط چارتر

غارهای هوتو و کمربند بهشهر

زیبایی های غارهای هوتو و کمربند

یکی از دلایلی که دوغار هوتو و کمربند را با همدیگر معرفی می کنند این است که اکثر آثاری که در این غارها پیدا کرده اند نصف بوده و هر قسمتی در یک غار قرار داشته است. تمامی اشیایی که از دل این دو غار کشف شده اند در یک موزه در معرض دید عموم قرار گرفته است، از معروف ترین آثار کشف شده می توانیم به اسکلت انسان، سنگ های دریایی و استخوان آهو اشاره کنیم. دو غار در فاصله ای نزدیک از یکدیگر قرار گرفته اند و با بازدید از آنها با تمدن های عصر برنز و عصر آهن آشنا می شویم که در نوع خود بی نظیر است.

خرید بلیط هواپیما از الهام سیر

غارهای هوتو و کمربند بهشهر

تاریخچه و موقعیت

برای بازدید از دو غاری که شاید قدمتی برابر انسان های نخستین را با خود دارد باید به ورودی شهر بهشهر مراجعه کنید. این غار در پهنه زیبای کوه های البرز قرار گرفته و دهانه غار رو به دریا می باشد. غار هوتو جزو غارهای معروف جهان می باشد و آثار بسیاری در آن کشف شده است.

تور استانبول | تور آنتالیا | تور تفلیس

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها