عید نوروز در تاجیکستان

تورهای مختلفی در ایران وجود دارد و اعم از داخلی و خارجی هر کدام زیبایی ها و جذابیت های خود را دارند. اما یکی از کشورهای همسایه ایران می تواند در میان دیگر همسایگان خاص باشد. تور تاجیکستان، کشوری که از نظر فرهنگی و تاریخی با ایران گره خورده است و با آیین های خاص خود هر گردشگری را جذب می کند می تواند مقصد مناسبی برای توریست ها باشد. از تاجیکستان نام رودکی را حتماً شنیده اید. آیین های سنتی و تاریخی در تاجیکستان بسیار زیباتر و پُر رنگ تر برگزار می شود و به عبارتی نوروز را باید در تور تاجیکستان دید. آژانس هواپیمایی الهام سیر در این نوشتار به بررسی دیدنی های نوروز تور تاجیکستان پرداخته است و امیدواریم مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد.

عید نوروز در تاجیکستان

اهمیت نوروز در تور تاجیکستان

در تور نوروزی تاجیکستان مراسم بی نظیری را مشاهده خواهید کرد، برگزاری جشن نوروز در دو سه روز اول سال به شکل دسته جمعی و تعداد زیادی از مردم تاجیکستان که در منطقه ای که نوروزگاه نام دارد گرد هم امده و به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی و آئینی می پردازند. در نوروز تاجیکستان مراسم مختلفی را می توانید ببینید از جمله مهم ترین این مراسمات و رسم و رسوم نوروز مراسم حوت, گل گردانی, بلبل خوانی, سومنک پزی و غیره می باشد. نکته جالب توجه و متفاوت با نوروز ما ایرانی ها این است که در نوروز تاجیکستان علاوه بر هفت سین، هفت شین و هفت میم نیز وجود دارد.

عید نوروز در تاجیکستان

نقش و اهمیت نوروز برای تاجیک ها

در سالیان اخیر روسیه و برخی کشورهای همسایه تاجیکستان تلاش فراوانی را انجام داده اند تا مردم تاجیکستان را نسبت به مراسمات قدیمی خود خصوصاً عید نوروز کم اهمیت شوند ولی با توجه به جایگاهی که نوروز در این کشور داشته است و ار مراسمات ملی و تاریخی و آئینی آنها به حساب می آید تا کنون به بهترین شکل از گزند تهاجمات ایمن نگاه داشته شده است. با توجه به مواردی که در بالا اشاره کردیم برای سفر به کشور تاجیکستان بهترین زمان عید نوروز است و می توانید نوروز ۹۷ را در تاجیکستان باشید و علاوه بر جشن نوروز از دیدنی ها و اماکن گردشگری و تفریحی این کشور نیز بازدید نمایید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها