عوارض خروج از کشور

در روزهای اخیر مطالب و نقل قول های مختلف و گاهاً عجیب و غریبی را در مورد افزایش عوارض خروج از کشور نقل محافل بوده است. به همین دلیل در این نوشتار به بررسی تغییرات نرخ عوارض خروج از کشور پرداخته ایم تا شما همراهان همیشگی الهام سیر نیز در جریان آخرین وضعیت عوارض خروج از کشور قرار بگیرید. مونسان در مورد افزایش عوارض خروج از کشور عنوان کرده بود که پیش از اقدام به افزایش عوارض خروج از کشور با سازمان میراث فرهنگی هماهنگی های لازم انجام خواهد شد هر چند از نظر ایشان افزایش منطقی و برنامه ریزی شده و البته نرمال مبلغ عوارض خروج از کشور لازم است اما با افزایش چند ده درصدی آن موافق نیست.

عوارض خروج از کشور

تغییرات نرخ عوارض خروج از کشور

به گفته مونسیان که با خبرگزاری تسنیم انجام شده است بیان شده که پیشنهاد کاهش عوارض به ۸۵ هزار تومان به دولت داده شده است و سازمان گردشگری و میرافرهنگی امیدوار است تا در مبلغی همین حدود توافقات لازم انجام گیرد. البته سازمان میراث فرهنگی در مورد نحوه هزینه کرد درآمدهای حاصل از عوارض خروج از کشور نیز اعتقاد دارد که این مبلغ باید صرف توسعه زیر ساخت های گردشگری کشور شده و از ورود گردشگران خارجی به کشور باید حمایت های لازم انجام بگیرد. دلیل این حمایت نیز ارز آوری ورود گردشگران خارجی به کشور می باشد که از لحاض اقتصادی تأثیرات بسیاری بر شکوفایی کشور خواهد داشت.

عوارض خروج از کشور

چرایی افزایش عوارض خروج از کشور

همچنین یکی از مباحثی که در روزهای اخیر بسیار مطرح شده است این نقد است که دولت به عوارض خروج از کشور یک نگاه درآمد زایی دارد و به همین دلیل اقدام به افزایش تصاعدی آن کرده است. اما سازمان میراث فرهنگی بر این باور است که اولاً این افزایش نرخ عوارض خروج از کشور باید منطقی بوده و ثانیاً درآمد حاصله نه به دولت بلکه به سازمان میراث فرهنگی برای توسعه ساختارهای و زیر ساخت های گردشگری کشور اختصاص داده شود که درآمد زایی طولانی مدت و پایدار و ارز آوری قابل توجه دارد. قیمت هایی که در روزهای اخیر برای برای عوارض خروج از کشور بیان شده است به نظر منطقی نیست و باید با بررسی های بیشتر اصلاحات لازم انجام بگیرد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها