عمارت های شهر سنندج

در ادامه نوشتار قبلی در مورد بناهای تاریخی شهر سنندج به معرفی چند عمارت دیگر خواهیم پرداخت. با توجه به اینکه شاخص ترین و جذاب ترین دیدنی های داخل شهر سنندج که مسافران تور سنندج به آن دسترسی داشته باشند عمارت ها و خانه های قدیمی می باشد معرفی این بناها باعث می شود در سفر تور داخلی به سنندج بتوانید برنامه ریزی بهتری داشته باشید. البته پیشنهاد می کنیم در فصل بهار و تابستان به این شهر سفر کنید زیرا زمستان های غرب کشور با بارش برف و سرما همراه است. در ادامه با الهام سیر همراه باشید تا چند عمارت زیبای دیگر سنندج را برای شما نام برده و توضیح دهیم.

عمارت های شهر سنندج

عمارت سالار سعید

این عمارت زیبا که عمارت سالار سعید نام دارد و قدمت آن بنا به گفته کارشناسان به اواخر دوران ناصرالدین شاه باز می گردد به سفارش فردی به نام شیح الاسلام ساخته شده است. بعد ها این عمارت به دو بخش تقسیم شده است و دو خانواده مالکیت آن را داشته اند. این خانه هم اکنون به نام یکی از این مالکین به نام سالار سعید شناخته می شود ولی مالکیت آن با اداره میراث فرهنگی و گردشگری می باشد. بیش از چهل سال قبل این عمارت به موزه تبدیل شده است و نام آن موزه سنندج گذاشته شده است. از دلایل شهرت این بنا علاوه بر معماری خاص دوران قاجاریه و زیبایی های بنا بزرگی و قدمت تاریخی آن نیز می باشد و در این سالها بارها مرمت شده است.

عمارت های شهر سنندج

موزه سنندج

همانگونه که اشاره کردیم عمارت سالار سعید به موزه سنندج تغییر نام داده و پس از آن به دو بخش تقسیم شد که یک بخش آن به باستان شناسی و بخش دیگر به مردم شناسی اختصاص یافت. بخش مردم شناسی زمانی که خانه کُرد سنندج افتتاح شد تعطیل شده و آثار موجود در آن نیز به خانه کُرد انتقال پیدا کرد و بخش مردم شناسی نیز به باستان شناسی اضافه گردید و به همین دلیل هم اکنون میزبان علاقه مندان به باستان شناسی و آثار تاریخی می باشد. برای بازدید از این عمارت تاریخی و موزه فعلی سنندج باید خیابان آمام خمینی شهر سنندج و کوچه جبیبی سری بزنید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها