علی بولاغ دامغان

آنچه توریست ها و گردشگران را به بازدید از یک شهر یا یک بنای تاریخی متمایل می سازد، شنیده هایی می باشد که درباره آن شهر شنیده شده است. شهری در به واسطه قرار گیری در مسیرهای مهم تجاری در گذشته رونق فراوانی داشته و به همین دلیل بهصد دروازه شهرت دارد، شهر تاریخی دامغان می باشد. قرار گرفتن این شهر درمیان کوه های بلند و داشتن آب و هوای خشک باعث از بین رفتن ساختمان هایی می باشد که از خشت ساخته شده اند در نتیجه خانه های جدید از مصالح مطمئن تری بنا شده اند. دیدنی های این شهر شامل مسجد تاریخانه، آرامگاه پیر علمدار و چشمه علی بولاغ می باشد که در نوشته زیر می خواهیم علی چشمه را معرفی کنیم. با آژانس الهام سیر همراه باشید.

علی بولاغ دامغان

تاریخچه علی بولاغ

این شهر به دلیل موقعیت قرار گیری خوبی که در گذشته داشته توسط پادشاهان بسیاری مورد تصرف قرار گرفته است و همین امر باعث شده تا از هر کدام از آنها اثری بر جای بماند. چشمه علی که از دیدنی های معروف شهر دامغان به شمار می آید معماریش به دوران صفویه باز می گردد و هنر معماران آن زمان در قسمت های داخلی بنا به خوبی مشهود است. البته این بنا بیشتر در دوران قاجار شهرت پیدا کرده و به عنوان یک مکان تفریحی مورد استفاده قرار گرفته است.

علی بولاغ دامغان

بخش های دیدنی علی بولاغ

این چشمه از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام زیبایی های خاص خود را دارا می باشد. دو دریاچه زیبا که از آب این چشمه تشکیل شده اند با قرار گرفتن در میان مجموعه از شن و ماسه مکان دیدنی را ایجاد کرده اند قرار گرفتن مسجدی در نزدیکی چشمه برای به پا داشتن نمازهای روزانه حس آرامش وصف ناپذیری را در وجود انسان زنده می کند اما متاسفانه با گذشت زمان و عدم رسیدگی این مسجد تخریب شده است و قابلیت استفاده رادارا نمی باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها