عظیم ترین هتل جهان

در نوشتار پیشین مواردی را مطرح کردیم در مورد عربستان و ساخت بزرگترین هتل دنیا در مکه و چند مورد از امکانات این هتل عظیم را نام بردیم. در این نوشتار نیز الهام سیر موارد دیگری را در مورد این هتل بزرگ که در دو کیلومتری خانه خدا ساخته شده است را بیان خواهد کرد. همانگونه که گفتیم عربستان با در پیش گرفتن ساخت و سازهای عظیم و مُدرن توانسته است چهره شهرهای مذهبی مکه و مدینه را تغییر دهد و ظاهری بسیار پیشرفه به شهر بدهد اما این پیشرفت و ساختمان های بهای سنگینی نیز داشته است و علاوه بر هزینه های بسیار زیاد مالی برای اینکه فضای کافی در اختیار داشته باشند بسیار از بناهای تاریخی و قدیمی را تخریب کرده اند تا هتل های غول پیکر ساخته شود و در مقابل مخالفان نیز ایستاده اند.

عظیم ترین هتل جهان

اعتراض به تغییر چهره شهر مکه

افراد زیادی هم از جامعه اسلامی و تاریخ دانان و هم فرهنگ دوستان عرب در مقابل تغییر چهره شهر مکه مقاومت کرده و به آن منتقد هستند. گفته می شود آثار تاریخی بسیاری که برخی از آنها مربوط به دوران صدر اسلام می باشند تخریب شده است. در میان این بناهایی که تخریب شده است منزل خدیجه همسر پیامبر و نیز خانه ابوبکر نیز دیده می شود که نشان دهند بی اهمیتی سعودی ها نه تنها با تاریخ اسلام و عربستان بلکه به میراث مذهبی مسلمانان می باشد. در واقع شهرهایی مانند مکه و مدینه و جده در حال تخرب و تبدیل به شهرهای ماشنی و پُر از ساختمان های عظیم می باشد شهرهایی مانند منهتن آمریکا را نیز الگوی خود قرار داده اند.

عظیم ترین هتل جهان

نیاز مکه به هتل

اما مورد دیگری نیز که باید در نظر داشت این است که برای مثال در روزهایی که مناسک حج برگزار می شود مکه بالغ بر چند میلیون زائر را در خود می بشند که نیازمند اختصاص امکانات و محل های ویژه می باشند و باید از بسیاری این جمعیت مدیریت شود. بنابراین عربستان با تخریب مکان های قدیمی اقدام به ساخت و آماده سازی زیر بناهای لازم برای این حجم مسافر را کرده است که درآمد بسیار زیادی را برای کشور عربستان دارند. همچنین در مکان های مرتبط دیگری نیز که زائران به آنجا می روند امکانات زیادی مورد نیاز بوده که هر چند تا حد امکان فراهم است اما کماکان نیاز است که امکانات بیشتری اختصاص یابد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها