عجایب خوردنی تور سریلانکا

تورهای آسیایی با توجه به هزینه های کمتر و زمان مناسب تر برای ایرانی ها از جذابیت زیادی برخوردار هستند. سریلانکا یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا می باشد که با توجه به شرایط آب و هوایی خاص و طبیعت زیبا و معابد دیدنی همواره از انتخاب های ایرانی ها در تور آسیایی می باشد. میوه ها و غذاها از جمله جذابیت های گردشگری کشورهای مختلف برای توریست ها می باشد که در بسیاری موارد برای اولین بار با میوه هایی بسیار عجیب برخورد می کنند. کشورهای جنوب شرقی آسیا مملو از این میوه های عجیب می باشد. در این نوشتار الهام۲۴ به بررسی غذاها و میوه های جالب و هیجان انگیز در تور سریلانکا پرداخته است که امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد و تا انتهای نوشتار همراه ما باشید.

عجایب خوردنی تور سریلانکا

میوه ای عجیب به نام جک فروت

جک فروت یا به عبارتی همان Polos یکی از انواع میوه هایی هست که بیشترین فراوانی آن در سریلانکا می باشد هر چند در چند کشور دیگر نیز می توانید این میوه را ببینید. با توجه به کثرت این میوه در سریلانکا به طبع بسیاری از غذاهای آنها نیز تحت تأثیر این میوه قرار دارد. جک فروت را در برهه های مختلف از مراحل رشد استفاده می کنند برای مثال آلو سبز را در نظر بگیرید که در ایران هم نرسیده و کال آن را می خورند و طرفداران بسیار دارد و هم رسیده آن. مشهور ترین غذایی که از جک فروت نرسیده یا به عبارتی سبز تهیه می شود پولوس نام دارد. در این نوشتار زمان کافی برای آموزش تهیه این غذا را نداریم ولی پیشنهاد می کنیم در سفر به سریلانکا حتماً آن را امتحان کنید. این غذا سرشار از انواع ادویه می باشد و بسیار خوش رنگ و بو می باشد.

عجایب خوردنی تور سریلانکا

غذاهای بدون گوشت در سریلانکا

غذاهای گیاهی و بدون گوشت را در سریلانکا به راحتی می توانید پیدا کنید. اما ما پیشنهاد می کنیم اگر به غذای گیاهی علاقه دارید حتماً سالاد پنی ورت Gotu kola sambol را امتحان کنید. این غذا از نوعی گیاه درست می شود که در آسیا بیش از هر جایی دیده می شود و از خواص آن می توان به خواص دارویی بسیار زیاد اشاره نمود. البته غذای دیگری نیز به نام سامبول شاید بشنوید که خود به تنهایی یک غذا نیست و در واقع به اکثر ترکیبات گیاهی و سالادها و یا حتی سس ها سامبول می گویند. پنی ورت نوعی سالاد است و هر چند که بسیار مقوی می باشد اما اصولاً در کنار غذاهای دیگر سرو می گردد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها