طبیعت اولنگ

از شهر های ایران که عناوین و القاب مختلفی را مانند بزرگ ترین شهرستان کشور، بزرگترین پناهگاه حیوانات را به خود اختصاص داده است، شهر شاهرود می باشد. از لحاظ بیشینه تاریخی که بسیاری از مورخان و باستان شناسان بر این عقیده اند که به دوران قبل از میلاد مسیح تعلق دارد و آثار تاریخی بسیاری در این شهر برای اثبات این ادعا وجود دارد. از زیبایی های بی نظیر این شهر امکان بازدید از جنگل و کویر در کوتاه ترین فاصله زمانی می باشد. این شهر به داشتن قدیمی ترین جنگل ها شهرت دارد و جنگل اولنگ که قصد توضیحی مفصل از آن را داریم قطره ای در برابر دریا می باشد. در ادامه آژانس هواپیمایی الهام سیر به بررسی این مهم پرداخته است.

طبیعت اولنگ

موقعیت قرار گیری جنگل

این جنگل زیبا در امتداد جنگل های شمالی قرار گرفته است و سرسبزی و طبیعت بی نظیری را به خود اختصاد داده است. آب و هوای خنکی که در این جنگل در فصل ها گرم احساس می شود به خاطر ارتفاع نسبتا زیادی است که از سطح دریا دارد و وجود چشمه های آب که در جای جای این جنگل قرار گرفته است از دیگر زیبایی های این طبیعت بکر می باشد.

طبیعت اولنگ

تنوع گیاهی و جانوری

این جنگل سرسبز به دلیل داشتن آب و هوای متفاوت در بخش های مختلف از پوشش گیاهی منحصر به فردی برخوردار می باشد. از درختان زیبایی که در این جنگل قدیمی سر به فلک کشیده اند می توانیم به یردا، آزاد داغداغان و توسکا اشاره کنیم. این درختان زیبا را فقط در همین نواحی می توانید ببینید زیرا به شرایط آب و هوایی خاصی نیازمند می باشند. پوشش گیاهی این منطقه شمال اسپرس، آویشن، چوبک و شبدر می باشد. از جاندارانی که در چنین جنگل وسیعی زندگی می کنند می توانیم به کرکس، گرگ، شغال، فاخته و خوک اشاره کنیم که تحت حفاظت سازمان محیط زیست قرا دارند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها