صخره های مرجانی

جاذبه های گردشگری فقط اماکن تاریخی و فرهنگی نیست بلکه طبیعت یکی از مهم ترین و پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری هم برای مسافران تور داخلی و هم برای مسافرین تور خارجی محسوب می شود. اماکن طبیعی گردشگری اعم از دریاچه ها و جنگا ها و سواحل و غارها بوده و بسیاری از کوهستان ها و دشت ها و صخره ها و دریاچه ها را شامل می شود. الهام سیر در این نوشتار به بررسی یکی از زیبایی های طبیعت یعنی صخره های مرجانی پرداخته است. صخره های مرجانی مهمی در سراسر کره زمین وجود دارد که برخی از آنها در خطر نابودی می باشد و نیاز به توجه بیشتری دارند.

صخره های مرجانی

خطر انقراض صخره های مرجانی

آنگونه که از تحقیقات علمی می توان استنباط نمود بیش از نود درصد صخره های مرجانی تا سی سال آینده در خطر نابودی می باشند و شاید دیگر نتوان این منابع طبیعی زیبا را مشاهده کرده. البته اگر روند فعلی تغییر نکند. دلایل متفاوتی را می توان برای این امر اشاره نمود از جمله گرم شده آب دریاها و سفید شدن این صخره ها و تغییرات آب و هوایی دیگر. پیامدهای نابودی صخره های مرجانی می تواند تأثیرات جدی بر اکوسیستم و منابع غذایی داشته و بر توریسم نیز تأثیر منفی بگذارد.بنابراین با توجه به مواردی که اشاره کردیم باید دانشمندان و متخصصین این حوزه به صورت جدی به دنبال راهکار و روش هایی برای جلوگیری از نابودی صخره های مرجانی شوند.

صخره های مرجانی

نجات صخره های مرجانی از نابودی

برای اینکه به نجات دادن صخره های مرجانی کمک کرده باشیم در ابتدا باید آنها را یافته و فهرست بندی کنیم و سپس با کمک کمپین های جهانی و سایر مراکز مرتبط مانند مراکز آب و هوایی و مطالعاتی با برگزاری همایش ها و اختصاص ردیف های بودجه ای به دنبال راهکارهای دائمی و موثر برای نجات دادن صخره های مرجانی باشیم. برخی از دانشمندان در این مورد و اینکه افرادی که تخصص کافی ندارند و صرفاً به حفظ این منابع علاقه مند می باشند صحبت هایی را مطرح کرده اند که شاید بتوان گفت مهم ترین آنها این است که باید در این مورد صحبت شده و بحث و نبادل نظر انجام گیرد و در محافل خبری بر اهمیت این موضوع تأکید گردد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها