شیراز شهر نارنج و ترنج و عمارت های زیبا

یکی از مقاصد اصلی تور داخلی در ایران و نیز تور خارجی گردشگران دیگر کشورها شیراز شهر گل و شعر می باشد. یکی از شهرهای بی نهایت زیبا و دیدنی ایران با مردمانی خوش زبان و مهمان نواز که باعث شده است به یکی از عمده ترین مقاصد گردشگری تبدیل شود. در این نوشته به معرفی چهار عمارت دیدنی و مشهور شیراز می پردازیم. بلیط هواپیما از تهران به شیراز و نیز بلیط چارتری را می توانید از سایت الهام سیر خریداری و سفری خاطره انگیز را در هر مقطع از سال به این شهر داشته باشید.

شیراز شهر نارنج و ترنج و عمارت های زیبا

باغ عمارت جهان نما یا زینت الدنیا

باغ جهان نما کهن ترین باغ شیراز است که در منطقه معروف شیراز و در میان جاذبه های دیگری همچون آرامگاه حافظ، هفت تنان، دروازه قران و… قرار گرفته است و به نام های زینت الدنیا و باغ جهان نما شیراز هم شناخته می شود و در سفر به شیراز می توانید با استفاده از تور شیراز از این باغ دیدن کنید. در وصف زیبایی این باغ در دوره صفویه( شارون و تارونیه) جهانگردان فرانسوی گفته اند: در بازدید از شیراز خیابان زیبایی را دیدیم که از تنگه الله اکبر تا خیابان حافظ کنونی امتداد داشته و در دو طرف آن باغ های زیبا و آبادی وجود داشت. در وسط باغ عمارت کوشک که در اطراف آن درخت کاری فراوان و دو حوض بزرگ و دو حوض کوچک چشم اندازی زیبا به آن می دهد.

باغ تاریخی ارم یادگار کریم خان

در سال های اخیر باغ ارم شیراز در فهرست میراث جهانی ثبت شده است. تاریخ بنای باغ ارم شیراز حدودا به قرن دهم و یازدهم هجری برمی گردد. این باغ تاریخی در زمان زندیه به دستور کریم خان زند بازسازی شده و از تنوع گیاهی بسیار زیادی برخوردار است و گونه های گیاهی اقصی نقاط دنیا در آنجا وجود دارد به طوری که باغ ارم را به نمایشگاه گل و گیاه تبدیل کرده است و آن را به محلی برای علم آموزی دانشجوهای کشاورزی در کنار تورهای مختلف تبدیل کرده است. یک عمارت سه طبقه با تزیینات فراوان که از نظر کاشی کاری، گچ بری و معماری که از شاهکارهای تاریخی است و دو طبقه بالایی آن از تخت جمشید الهام گرفته است در وسط باغ وجود دارد. بازدید از این این باغ نیز با استفاده از تور شیراز آسانتر است.

شیراز شهر نارنج و ترنج و عمارت های زیبا

باغ تخت شیراز و نارنج ها

مقصد بعدی تور شیراز  آژانس هواپیمایی الهام سیر باغ تخت شیراز یکی از چهار باغ مشهور در شیراز است که دو خیابان بزرگ دارد که در اطراف آنها سروها و چنارهای سر به فلک کشیده و نیز باغچه های مملو از نارنج و گل است. این باغ دارای دو عمارت کلاه فرنگی است که هر کدام دارای ایوان های متعدد و نیز به صورت قرینه گوشواره است و دو عمارت هفت طبقه است که بوسیله پله های قرینه از طبقه پایین تر به بالا می روند در میان این پله ها آبشارهای زیبایی سرازیر شده و در میان هر طبقه حوض هایی با فواره نیز وجود دارد. تور شیراز بدون دیدن باغ تخت شیراز که عده ای نیز نام باغ نارنج بر آن می نهند نا تمام خواهد بود.

در جوار سعدی و زیبایی باغ دلگشا

باغ دلگشا که در نزدیکی آرامگاه سعدی قرار دارد یکی از باغ های تاریخی و توریستی شیراز است که دارای آب نماهای بزر گ و نارنجستان های وسیع است که در منطقه کوهستانی واقع شده است. در وسط باغ عمارتی کلاه فرنگی دارای تالار و ایوان های متعدد قرار دارد که این بنا دارای آیینه کاری و نقاشی هایی از رنگ روغن و سقف های چوبی و گچ بری تزیین شده است که حوض بزرگی در جلوی تالار وجود دارد و آبشارهای فراوانی که زیبایی دوچندانی به باغ بخشیده است و توصیه می شود از تور باغ دلگشا نیز در سفر به شیراز استفاده کنید. آب باغ که به آب سعدی شهرت دارد از آب قنات فراهم می شود و همچنین یک استخر در مقابل عمارت وجود دارد که نشان از عظمت و شکوه باغ دارد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها