شوشتر یادگار یزدگرد

در مورد شهر شوشتر سخن بسیار است، یکی از تاریخی ترین و مدرن ترین شهرهای ایران باستان که یادگاری های دوران گذشته مانند ابنیه تاریخی و فاضلاب کشی و … هنوز هم تعداد زیادی از توریست های خارجی و ایرانگردان را به شوشتر می کشاند و آنها را محو تماشای تمدن ایران باستان می کند. تور شوشتر در عید نوروز و فصل بهار یکی از پر طرفدار ترین تورهای گردشگری کشور می باشد و مردم خونگرم و مهمان نواز شوشتر نیز بر زیبایی های و جذابیت های این شهر باید اضافه نمود. با توجه به اهمیت گردشگری شوشتر، الهام سیر در این نوشتار به بررسی پیشینه و اماکن تاریخی شوشتر اقدام کرده است. با ما همراه باشید. روایت های بسیاری در مورد شهر شوشتر وجود دارد که معتبر ترین آنها حکایت از این دارد که شهر شوشتر و شهرستان شوش را “شوشیند” زن یزدگرد ساخته است.

 شوشتر یادگار یزدگرد

پیشینه تاریخی شهر شوشتر

با توجه به قدمت آثار یافت شده در شهر شوشتر قدمت این شهر به قبل از دوران ساسانیان باز می گردد. یکی از عجیب ترین یادگارهای دوران گذشته سد شادروان است که گفته می شود یکی از عجایب چندگانه دنیا می باشد و در البته ناگفته نماند که در دوره های تاریخی مختلف اهمیت این شهر کم و زیاد شده است و حتی در دوران قاجار مرکز ایالت خوزستان بوده است. شهر شوشتر در گذشته مصیبت های فراوانی را نیز پشت سر گذاشته است که شاید مهیب ترین آنها که بیش از نیمی از جمعیت شهر را به کام مرگ فرستان طاعون بوده است. جنگ های طایفه ای نیز در این شهر قدمت طولانی دارد و بارهای شهر را سنگر بندی کرده اند و تلفات فراوانی را گرفته است.

 شوشتر یادگار یزدگرد

اماکن گردشگری شوشتر

اماکن گردشگری شوشتر به میزانی زیاد است که برای معرفی جامع همه آنها به یک کتاب نیاز است اما به صورت موردی؛ آسیاب های آبی سیکا، خرف خانه، قلعه رستم عقیلی، قلعه سلاسل، قلعه رستم، خانه مستوفی، منزل معین التجار، کلاه فرنگی، برج کلاه فرنگی، کاروانسرای افضلی، بند ماهی بازان، بند برج عیار یا پل صائبی کش، روستای گتوند، شهر باستانی دستوا، پل شادروان، پل لشگر، پلکان های مجموعه آسیابها، ساباط ورودی، پل حاج خدایی، معبد توعاشقون، پل بند گرگر، تونل دهانه شهر، بقعه سید محمد گیاه خوار، بقعه سید محمد ماهرو، پل شاه علی، آبشارهای شوشترمسجد جامع شوشتر، بقعه خضر، صنایع و معادن، چشمه گراب، چشمه سی زنگر، پل آبشور، تونل سه کوره، چهار طاقی، امامزاده عبدالله، بقعه براء بن مالک.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها