شهر زیبای وروتسواف لهستان

اروپا یا همان قاره سبز از مقاصد گردشگران و خصوصاً سفر دوستان ایرانی می باشد که همواره از تور اروپایی استقبال زیادی می کنند. اما تور لهستان با توجه به شرایط ویژه و زیبایی های طبیعی و جاذبه های تاریخی می تواند در میان کشورهای اروپایی مثال زدنی باشد. پایتخت کشور لهستان شهر ورشو است که مملو از آثار به جا مانده از جنگ های جهانی است. در این بخش از مطالب آژانس الهام سیر به بررسی شهر وروتسواف خواهیم پرداخت که از شهرهای زیبای این کشور می باشد. با ما در این نوشتار و مطلبر دیگری که در مورد این شهر ویژه برای شما عزیزان و همراهان همیشگی الهام سیر آماده کرده ایم در ادامه همراه باشید.

شهر زیبای وروتسواف لهستان

موقعیت جغرافیایی و طبیعی وروتسواف

وروتسواف یا به عبارتی Wroclaw یک شهر تاریخی و قدیمی محسوب می شود که در عین حال بزرگترین شهر غرب این کشور نیز می باشد. رودخانه اودر که از کنار شهر می گذرد زیبایی های شهر را چند برابر کرده است. در اروپا وروتسواف را به عنوان یک شهر محبوب برای دانشجویان می دانند و از نظر بافت جمعیتی نیز این شهر یکی از جوان ترین شهرهای لهستان است. از نظر کیفیت زندگی وروتسواف در میان برترین های دنیا می توان قرار داد. همین موارد در کنار معماری خاص و منحصر به فرد شهری که منازل رنگارنگ و قلعه های قدیمی در آن جلوه خاصی دارد می تواند مثال خوبی از زیبایی های وصف ناشدنی این شهر بیان کند.

شهر زیبای وروتسواف لهستان

مکان های گردشگری تور وروتسواف

تعداد اماکن و آثار دیدنی این شهر بسیار زیاد است و در مقالات ما نخواهد گنجید اما در ادامه مواردی را بیان می کنیم. اولین جاذبه وروتسواف را می توان نقاشی پانامورا از جنگ راکاویکا دانست. یک اثر منحصر به فرد که در اندازه بزرگ بوده و عرض آن در حدود ۱۱۵ متر می باشد. این نقاشی زیبا و تارخی که در سالیان مختلف تکمیل گشته است و نمایانگر صحنه ای از میدان جنگ می باشد. همچنین در سفر به وروتسواف نباید بازدید از میدان مارکت را از دست داد. یک میدان تاریخی متغلق به قرون وسطی که به مرکز ازدحام و شلوغی جمعیت این شهر نیز شهرت دارد و هم اکنون در میان بزرگترین میادین لهستان و اروپا قرار گرفته است. در این میدان زیبا دو سالن شهر نیز قرار دارد و قیمی ترین رستوران قاره سبز نیز از دیگر جذابیت های این میدان قدیمی می باشد. برگزاری مراسم مختلف و کارناوال ها و غذاهای مختلف لهستانی در این میدان از دلایل اقبال گردشگران به بازدید از میدان مارکت می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها