شهری عجیب در تور ترکیه

معرفی و موقعیت جغرافیایی کاپادوکیه

کاپادوکیه در نقطه مرکزی کشور ترکیه قرار دارد که شهری جالب در تور ترکیه است و جزو متفاوت ترین شهرهای قدیمی جهان به شمار می رود. در زمان های خیلی دور تپه های آتشفشانی تحت تأثیر طوفان و بارش باران به اشکالی شبیه مخروط تبدیل شده بودند و مردم باستان درون این تپه ها برای خود خانه و کاشانه ساخته بودند که بعدها به یکی از جاذبه های تاریخی کشور ترکیه در طی سال های متمادی تبدیل شده و گردشگران تور گردشگری که علاقمند به تاریخ هستند از این جاذبه استقبال زیادی می کردند.

شهری عجیب در تور ترکیه 

درینکویو شهر اعجاب انگیز در تور ترکیه

کشور ترکیه دارای جاذبه های بسیاری است که گرشگران بسیاری را از اقصی نقاط جهان و به خصوص از ایران به سوی خود جلب می کند. اگر بخواهید از تمامی جاذبه های تور ارزان ترکیه استفاده کنید باید چندین و چند بار از تور ترکیه استفاده کنید زیرا با یک بار سفر به این کشور تنها گوشه ای از جاذبه هایش را بازدید خواهید کرد. در این متن می خواهیم یکی از جاذبه های اعجاب انگیز ترکیه را که بازدید از آن برایتان بسیار جالب خواهد بود معرفی کنیم.

شهری عجیب در تور ترکیه 

درینکویو شهری اسرار آمیز در اعماق کاپادوکیه

با اینکه شهر کاپادوکیه مورد استقبال تور های مسافرتی از جمله تور داخلی و تور خارجی بود اما نیم قرن پیش اتفاقی افتاد تا تمرکز بسیاری از تور های گردشگری را به سوی خود جلب کرد. در این شهر در طی بازسازی غاری کشف شد که به یک شهر زیرزمینی بزرگ راه داشت این شهر زیرزمینی که درینکویو نام گرفته تا اعماق زیادی از زمین پیشروی دارد و در آن تمامی اتاق های ساخته شده به هم راه دارند و از سیستم هوایی پیچیده ای برخوردارند و دارای صومعه و آغل برای نگهداری حیوانات است. شهر درینکویو که کشف آن کاملاً اتفاقی بود هنوز هم علت ساخت آن ناشناخته است نظریه های فراوانی به دنبال خود دارد اما چیزی که مهم است این است که بعد از کشف آن کاپاودکیه از ارزشی باستانی و توریستی چند برابری برخوردار شد و بازدید تور خارجی از آن به چندین برابر رسید. در حال حاضر فقط نیمی از این شهر زیرزمینی برای بازدید گردشگران در دسترس است و در آنجا برخی از اتاق ها را بازسازی کرده اند و به عنوان هتل و اقامتگاه در اختیار مسافران گذاشته اند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها