شهرهای مرتفع ایران

در چندین نوشتار پیش رو به بررسی شهرهای مرتفع ایران خواهیم پرداخت. همان گونه که میدانید ایران از لحاظ آب و هوایی دارای اقلیم های مختلفی می باشد. مسافران و گردشگران نیز به دلایل مختلفی ممکن است بر روی آب و هوای خاصی حساس باشند. خصوصاً برای تورهای ورزشی تمرین در ارتفاعات و اردو زدن در شهرهای مرتفع از اهمیت ویژه ای برخوردار است. . آژانس هواپیمایی الهام سیر در ادامه به بررسی مرتفع ترین شهرهای ایران و در این نوشتار رده های دوازده و سیزده و چهارده مرتفع ترین شهرهای ایران را بررسی خواهیم نمود.

شهرهای مرتفع ایران

آشتیان اراک

آشتیان چهاردهمین شهر مرتفع ایران یکی از شهرهای استان مرکزی می باشد. این شهر در در بخش شمال شرقی شهر اراک مرکز استان مرکزی قرار گرفته است. ارتفاع شهر آشتیان در خدود ۲۱۲۰ می باشد و می توان گفت در یک منطقه سردسیر واقع شده است. این منطقه که در کوه های تفرش قرار دارد در تابستان آب و هوای بسیار معتدلی دارد و به همین دلیل می تواند یک انتخاب ایدئال در فصل تابستان باشد. زمستان های آشتیان زمستان های بسیار سرد و طاقت فرسایی می باشد و همین نیز باعث شده است تا ورزشکاران و کوه نوردان و مسافران زیادی این دو فصل را برای سفر به آشتیان انتخاب کنند.آشتیان خود یکی از شهرهای بسیار قدیمی و تاریخی ایران می باشد که قدمت آن به قبل از ورود اسلام به ایران بر می گردد و همین باعث شده است به عنوان یکی از شهرهای غنی ایران از لحاض آثار تاریخی قلمداد شود که مهمترین آنها منزل دکتر قریب و پدر مصدق اشاره کرد.

شهرهای مرتفع ایران

شهرهای چادگان و بوانات

سیزدهمین شهر مرتفع ایران چادگان نام دارد شهری در نزدیکی اصفهان که حدود ۲۱۳۰ متر ارتفاع آن می باشد. چادگان از نظر آب و هوایی دارای هوایی معتدل می باشد و همین هوای مطبوع از جاذبه های شادگان به شمار می آید. شهر چادگان نیز دارای دیدنی ها و مکان های زیبایی می باشد که هر کدام در جای خود مبحثی طولانی را طلب می کند. بوانات نیز به عنوان دوازدهمین شهر مرتفع ایران در بخش شمال شرقی شیراز در استان فارس قرار گرفته است. این شهر نیز در درون خود بخش های مختلفی دارد و دیدنی ها و اماکن زیادی دارد که باید خود ببینید تا زیبایی های آن را درک کنید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها