شهرهای برتر دنیا برای اقامت

یکی از مواردی که همیشه ذهن انسان ها و خصوصاً ما ایرانی ها را درگیر خود می کند این است که واقعاً چه شهرهایی در دنیا شرایط مساعد تری برای زندگی دارند و یا به عبارتی بهترین شهرهای دنیا برای زندگی کدام شهرها می باشند. البته جواب ها به این سوال می تواند تفاوت های بسیاری داشته باشد زیرا مؤلفه های مختلفی برای شهرهای برتر دنیا می تواند وجود داشته باشد که از نظر افراد و مؤسسات گوناگون هم با هم متفاوت باشند. بنابارین الهام۲۴ در این نوشتار با توجه به معیار کیفیت زندگی که خود شاخص هایی دارد شهرهای برتر دنیا برای زندگی را معرفی می نماید.

شهرهای برتر دنیا برای اقامت

معیارهای ارزیابی بهترین شهرها

به جرأت می توان گفت اگر بخواهیم کیفیت زندگی را تعریف کنیم باید یک کتاب بنویسیم. اما به صورت بسیار ساده و عامیانه و به دور از بی نهایت تعاریفی که برای کیفیت زندگی وجود دارد بسیار سخت بتوان سخن گفت. بنابراین دقت داشته باشید که کیفیت زندگی صرفاً به معنای شاد بودن نیست و برای رایج ترین تعریف آن مجموعه ای از شاخص های اقتصادی را باید مد نظر قرار داد. شاخص هایی مانند درآمد سرانه، ثروت و اشتغال و یا فراتر از آن ( محیط زیست، سلامت جسمی و روانی، آموزش و پرورش، اوقات فراغت، زیرساخت ها و ایمنی) همچنین مفاهیمی اجتماعی همگی می توانند از این شاخص های تشخیص کیفیت زندگی به شمار بروند. ما در این نوشتار با توجه با توجه به سایت اقتصاد جهانی global finance برای اقامت و زندگی را معرفی می کنیم.

شهرهای برتر دنیا برای اقامت

ملبورن استرالیا

وینا استرالیا

ونکوور کانادا

تورنتو کانادا

آدلاید استرالیا

کلگری کانادا

سیدنی استرالیا

هلسینکی فنلاند

پرت استرالیا

آکلند نیوزلند

زوریخ سوئیس

ژنو سوئیس

اوزاکا ژاپن

هامبورگ آلمان

استکهولم سوئد

مونترال کانادا

پاریس فرانسه

فرانکفورت آلمان

توکیو ژاپن

یریس بن استرالیا

برلین آلمان

کوپنهاگ دانمارک

ولینگتون نیوزلند

اسلو نروژ

لوکزانبورگ لوکزانبورگ

آمستردام هلند

هانا لولو آمریکا

بروکسل بلژیک

مونیخ آلمان

پیتسبرگ آمریکا

هنک کنگ هنک کنگ

دوسلدورف آلمان

لیون فرانسه

بارسلون اسپانیا

واشینگتن دی سی آمریکا

آتلانتا آمریکا

شیکاگو آمریکا

میامی آمریکا

دیترویت آمریکا

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها