شاهکارهای تاریخی معماری

در مورد مکان های تاریخی که که کماکان قابل سکونت هستند پیش از این نیز مواردی را بیان کردیم. خانه هایی که به نوعی از شاهکارهای معماری نیز به شمار می روند و بعد از گذشت سالیان دراز کماکان قابل سکونت می باشند. آژانس هواپیمایی الهام سیر در این نوشتار به بررسی برخی از این آثار به جای مانده از سالیان دور در اقصی نقاط دنیا خواهد پرداخت تا در صورتی که به این مناطق سفر کردید بازدید از این خانه های مسکونی را نیز در برنامه سفر خود بگنجانید هر چند که برخی از این خانه ها اجازه بازدید نمی دهند زیرا در آنها زندگی جریان دارد و خانواده هایی نسل به نسل در آن ساکن بوده اند.

شاهکارهای تاریخی معماری

خانه های تاریخی قابل سکونت در ایران

در ایران کمتر کسی وجود دارد که اهل تور داخلی باشد و نام کندوان را نشنیده باشد. کندوان نام یک روستا در شمال عربی ایران می باشد که که خانه های صخره ای موجود در آن قدمت بسیاری زیادی دارد و هم اکنون نیز زندگی در آن جریان دارد. در دنیا تعداد روستاهای صخره ای که قابل سکونت باشد زیاد نیست و تنها سه نمونه از این نوع مکان ها وجود دارد. خانه هایی مانند کندوی زنبور عسل که در دل کوه کنده شده است و بیش از ۱۶۰ خانواده هنوز در آنها زندگی می کنند و گفته می شود قدمت برخی از این خانه ها به نُهصد سال پیش باز می گردد. سالانه تعداد زیادی گردشگر با تور داخلی و تور خارجی برای بازدید از کندوان به این روستا می آیند.

شاهکارهای تاریخی معماری

دیگر اماکن تاریخی ایران و جهان

روستایی در فرانسه با نام روستای آویرون با قدمتی طولانی متعلق به قرن سیزدهم هم در زمره روستاها و اماکن تاریخی قابل سکونت جهان می باشد. این روستا با توجه به نوع ساخت مساحت کمی را اشغال کرده است زیرا ساختمان ها به صورت دو طبقه بر روی هم قرار گرفته است و گفته می شود دلیل این امر این بوده است که در آن زمان بر حسب مقدار زمینی که ساختمان اشغال می کرده است باید مالیات پرداخت می شد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها