شاهچراغ شیراز

در مورد شهر شیراز هر چه بگوییم باز هم نمی توانیم مقداری از زیبایی های این شهر و خونگرمی و مهمان نوازی مردمش و لهجه زیبای آنها را توصیف کنیم. در این نوشتار . آژانس الهام سیر به بررسی یکی از صدها اثر گردشگری و تاریخی استان فارس و شهر شیراز یعنی آرامگاه شاهچراغ پرداخته است که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد. آرامگاه شاهچراغ در کنار میدان احمدی شیراز قرار گرفته است. آنگونه که نقل شده است و مشهور است شاهچراغ آرامگاهی است که در آن حضرت میر سید احمد فرزند امام موسی کاظم (ع) معروف به شاه چراغ و برادر امام رضا (ع) دفن شده است و به همین سالانه تورهای داخلی و مذهبی زیادی به این مکان سفر می کنند.

شاهچراغ شیراز

تاریخچه شاهچراغ

این بنای مذهبی که ارزش تاریخی نیز دارد سالیان زیادی است که مورد توجه مردم شهر شیراز و استان فارس قرار دارد و نیز تورهای داخلی نیز بازدید از این مکان را در برنامه های خود قرار داده و با توجه به استقبال گردشگران داخلی همواره مملو از جمعیت می باشد. همانگونه که اشاره کردیم حضرت میر سید احمد فرزند امام موسی کاظم (ع) مشهور به شاهچراغ در آغاز قرن ۳ هجری به شیراز هجرت کرد و در آنجا نیز دار فانی را وداع گفت. احمدبن موسی در راه پیوستن به برادر خود به سوی خراسان سفر نمود ولی در راه توسط افراد مأمون خلیفه عباسی در شهر شیراز کشته شد.

شاهچراغ شیراز

شاهچراغ که بود

قدمت بنا نیز به سالیان دور باز می گردد و این بنا در دوره اتابکان فارس در قرن ۶ قمری ساخته شده و گنبد و بارگاه آن دارای کاشی کاری ‌های زیبایی است که هم ارزش معماری و هم ارزش تاریخی دارد و در نوع خود منحصر به فرد می باشد. احمد بن موسی بن جعفر(ع)، از فرزندان امام موسی کاظم(ع) معروف به سید السادات و شاهچراغ است که از شخصیت‏های عالی مقام و جلیل القدر و پرهیزکار بود. تاریخ وفات احمد بن موسی دقیقاً معلوم نیست، ولی برخی از مورخین تاریخ وفات را حدود سال ۲۰۳ قمری که همزمان با شهادت امام هشتم(ع) است ذکر کرده‏اند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها