سه شهر مرتفع ایران

در مورد شهرهای مرتفع ایران در سه نوشتار قبلی مواردی را نام بردیم که در رتبه های چهار تا سیزده مرتفع ترین شهرهای ایران قرار می گرفتند. در ادامه نیز به بررسی سه شهر مرتفع ایران خواهیم پرداخت که سفر به این شهرها می تواند تجربه دلنشینی از ارتفاع را برای شما به ارمغان بیاورد. با الهام سیر در ادامه همراه باشید تا این سه شهر مرتفع ایران را بررسی کنیم.

سه شهر مرتفع ایران

فریدون شهر اصفهان

استان اصفهان از نظر دارا بودن شهرهایی با ارتفاع زیاد می تواند نمونه باشد. یکی از این شهرها فریدون شهر است که رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است و با ۲۵۳۰ متر ارتفاع از سطح دریا توانسته است نام خود را در ایران بر سر زبان ها بیاندازد. به همین دلیل و به حق فریدون شهر را بام ایران می دانند زیرا شهری دیگر بلند تر از آن در ایران وجود ندارد هر چند شاید نام شهرکرد را بیشتر به عنوان بام ایران شنیده باشید اما فریدون شهر ۵۰۰ متر بلند تر از شهرکرد می باشد. آب و هوای کوهستانی و بارش های مناسب در کنار امنیت بالای فریدون شهر که آن را امن ترین شهر ایران نیز کرده است می تواند هر گردشگر تور داخلی و تور خارجی را به این شهر جذب کند. عنوانی که به فریدون شهر می دهند سوئیس ایران است که در نوع خود می تواند جالب و باشد و ذهن ها را به خود مشغول کند.

سه شهر مرتفع ایران

سمیرم و داران اصفهان

دومین شهر بلند ایران نیز باز در استان اصفهان قرار گرفته است. استانی که به نصف جهان معروف است و دارا بودن این همه جاذبه طبیعی و تاریخی نیز در این عنوان بی تأثیر نبوده است. سمیرم که شهر سیب ایران می باشد و محصول عمده کشاورزی آن سیب می باشد ۲۴۶۰ متر ارتفاع از سطح دریا دارد و علاوه بر این قدمتی ۷۰۰ ساله دارد. آبشارهای سمیرم شهره خاص و عام است و بافت تاریخی این شهر که به سکونتگاه های صخره ای معروف می باشد در نوع خود اعجاب انگیز است. سومین شهر مرتفع ایران نیز باز هم در استان اصفهان قرار گرفته است. شهر داران با ۲۳۹۰ متر ارتفاع از سطح دریا که قذمت تاریخی آن به بیش از ۵۰۰ سال پیش باز می گردد و در ابتدا یک روستا بوده است دارای معماری و آثار تارخی منحصر به فردی نیز می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها