سه دریاچه طبیعی و دیدنی در استان اردبیل

استان اردبیل به دلیل آب و هوا و طبیعت دلپذیرش به  یکی از مناطق گردشگری ایران تبدیل شده است. این استان در ماه های گرم سال میزبان گردشگران بسیاری است که از جای جای ایران و از کشورهای خارجی با تور داخلی استان اردبیل یا مستقل از تور به اینجا سفر می کنند.

 سه دریاچه طبیعی و دیدنی در استان اردبیل

دریاچه نئور

دریاچه طبیعی نئور در استان اردبیل واقع است و بزرگترین دریاچه آب شیرین این استان می باشد که میزابان تور نوروزی از سراسر ایران و تور خارجی نیز می باشد. در اطراف این دریاچه ی نیلگون تپه ها و دشت های سرسبز با انواع گل و گیاهان دارویی خودرو به چشم می خورد. آب و هوای این منطقه بسیار خنک و فرح بخش است به همین دلیل فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای بازدید از آن می باشد. آب دریاچه نئور از چشمه هایی که در نزدیکی آن قرار دارد تأمین می شود. علاوه بر قایقرانی، ماهیگیری نیز در این دریاچه بسیار لذت بخش و مفرح است و در اطراف این دریاچه اسب سواری و دوچرخه سواری از دیگر تفریحاتی است که مورد علاقه گردشگران و مردم بومی این منطقه است. این دریاچه یکی از جاذبه هایی است که گردشگران با تور اردبیل انتظار دارند به آنجا برده شوند.

دریاچه سبلان

سبلان سومین کوه مرتفع ایران است که آتشفشانی غیر فعال دارد. در قله این کوه دریاچه ی زیبا و شگفت انگیز سبلان قرار دارد که دارای ۴۰ متر عمق است. دریاچه ی سبلان مرتفع ترین دریاچه ای است که تاکنون شناخته شده است به همین دلیل یکی از جاذبه هایی است که در برنامه تور اردبیل برای گردشگران و کوهنوردان علاقمند به طبیعت گذاشته شده است. آب دریاچه که به رنگ آبی مایل به سبز بوده و بسیار دیدنی است و از ذوب شدن برف های قله تأمین می شود به جز تابستان در فصول دیگر یخ می بندد و مکانی جذاب برای گردشگران و تورهای مختلف است. این منطقه مکانی مقدس است زیرا گفته می شود که قبر زرتشت پیامبر در کنار دریاچه قرار دارد.

سه دریاچه طبیعی و دیدنی در استان اردبیل 

دریاچه شورابیل

یکی دیگر از مقاصد تور اردبیل دریاچه شورابیل است. شورابیل قدیمی ترین دریاچه استان اردبیل است و در گذشته آب و گِل آن خاصیت درمانی داشته است اما با افزودن آب شیرین این خاصیت را از دست داده و زیستگاه انواع متنوعی از پرندگان بومی و مهاجر مثل غاز زنگوله بال، لک لک سیاه، چنگر، آنگوت و … شده است. در اطراف این دریاچه امکانات رفاهی همچون پیست دوچرخه سواری و پیست دو و میدانی، شهر بازی رو باز و سرپوشیده و باغ وحش وجود دارد. تعدادی هتل و رستوران نیز در شهرهای نزدیک این دریاچه پذیرای گردشگران می باشند.

 

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها