سنه دژ یا سنندج ایستاده در دل زاکرس

استان تاریخی و کوهستانی کردستان که در دامنه کوه های زاگرس قرار گرفته دارای قدمت و اماکن تاریخی  بسیار است و جنگل ها، طبیعت و آبشارهای باشکوهی دارد. سنندج حدود ۵۰۰کیلومتر از تهران فاصله دارد و در بین استان های همدان و زنجان از شرق و کرمانشاه از جنوب و از شمال به ارومیه، زنجان و عراق از غرب قرار دارد. سنندج در بین مردمان این استان سنه دژ یا سنه گفته می شود. در این متن جاذبه های این شهر تاریخی را برای مسافرت با تور داخلی و یا تور سنندج معرفی می کنیم.

سنه دژ یا سنندج ایستاده در دل زاکرس 

پارک آبیدر سنندج و دریاچه سد قشلاق

پارک آبیدر از گذشته تا کنون محبوب ترین پارک سنندج بوده است. کوه آبیدر در انتهای خیابان آبیدر قرار دارد و بر روی این کوهپایه پارک بزرگ آبیدر که دارای چشمه هایی که از دل کوه می جوشد و نیز باغ های متعدد است. در باغ امیریه پارک آبیدر بزرگترین سینمای روباز ایران قرار دارد که در تابستان مردم علاوه بر تفریح می توانند به تماشای فیلم نیز بپردازند. سنندج یکی از گزینه های بالقوه برای تبدیل شدن به قطب گردشگری و مقصد تورهای داخلی می باشد. در مسیر جاده سقز و در فاصله بیست کیلومتری سنندج رودخانه قشلاق قرار دارد و در کنار آن سد قشلاق ساخته شده است. این سد دریاچه وسیعی را می سازد که این دریاچه مکان مناسبی برای ورزش های آبی و قایقرانی می باشد که از جاذبه هایی است که گردشگران برای استفاده از آب و هوا و طبیعت فوق العاده و ورزش های آبی استقبال خوبی از آن دارند.

عمارات باستانی آصف و وکیل

عمارت آصف یا خانه کُرد بزرگترین عمارت اعیانی سنندج بوده و دارای معماری خاص و جالب و زیباترین حمام خصوصی در سنندج است که در طول سال مسافران زیادی به صورت شخصی یا تور سنندج از آن بازدید می کنند. ساخت این عمارت به دوره پهلوی بر می گردد. عمارت آصف که امروزه به بزرگترین موزه مردم شناسی معروف است دارای بنای آجرکاری و گچ بری جالبی است و برای مسافرانی که به تاریخ و تمدن علاقه دارند مکان خوبی است. دیگر مقصد تور سنندج عمارت وکیل دارای سه حیاط بزرگ که در هر کدام یک عمارت قرار دارد و در هر عمارت یک حمام خصوصی وجود دارد. عمارت وکیل که در دوران زندیه ساخته شده و در دوران قاجار تکمیل شده در خیابان کشاورز سنندج واقع است. این مجموعه دارای اروسی و آجرکاری های زیبایی است که شبیه طرح کلاه فرنگی است.

سنه دژ یا سنندج ایستاده در دل زاکرس 

اما م زاده های و اماکن مقدس

یکی از مکان هایی که معمولاً مورد توجه گردشگران و تور مسافرتی بخصوص تور زیارتی قرار دارد اماکن مقدس و امام زاده ها هستند. درمحله قدیمی سرتپوله سنندج امام زاده هاجر خاتون آرمیده است که بر اساس روایات موجود این امام زاده خواهر شریف امام رضا (ع) است که در سفر به مشهد ایشان را همراهی می کرده است و در اینجا رحلت کرده و به خاک سپرده شده است. امام زاده پیر محمد و امام زاده پیر عمر هم در سنندج رهروان و زیارت کنندگان خاص خود را دارند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها