سنندج دژ مستحکم مادها

در نوستارهای پیشین در مورد عمارت ها و منازل تاریخی و قدیمی شهر سنندج مرکز استان کردستان در تور داخلی برای مسافرانی که قصد ایران گردی و سفر به غرب کشور را دارند به چندین مورد اشاره کردیم. الهام۲۴ در این نوشتار و نوشتار بعدی نیز به بررسی دیگر بناها و عمارت های تاریخی به جای مانده در سنندج خواهد پرداخت و امیدواریم که به مانند همیشه ما را همراهی بفرمایید. یکی از این بنا های مهم که در مقاله پیشین اشاره کردیم، عمارت آصف وزیری بود که دارای حیاط های زیاد و بزرگی است و در یکی از این حیاط ها حمام بزرگ و تاریخی عمارت قرار دارد. عمارت آصف از عمارت هایی است که از نظر تاریخی و زیبایی در جلب گردشگر به سوی خود موفق بوده است.

سنندج دژمستحکم مادها

خانه عارف در سنندج

عمارت شیخ محمد باقر غیاثی که به خانه عارف شهرت دارد در خیابان کشاورز سنندج واقع شده است دلیل شهرت آن به خانه عارف این است که این عمارت متعلق به عارف والامقام شیخ محمد باقر غیاثی بوده است که امروزه برخی از وراث این عارف نامی نیز در این عمارت زندگی می کنند. معمار خانه عارف استاد بزرگ مختار پوریان بوده که در معماری شهره عام و خاص بوده است. این عمارت تاریخی دارای چند حیاط و چندین اتاق است که همه آنها به شکلی با شکوه و هنرمندانه معماری شده اند. دیوارهای اتاق ها دارای نقش هایی زیبا و گچ بری هایی به شکل های مختلف هستند که هنگام بازدید از این عمارت جلب توجه می کنند.

سنندج دژمستحکم مادها

عمارت ملک التجار

عمارت ملک التجار یکی دیگر از عمارت های باشکوهی است که از دوران حکومت قاجار در شهر سنندج و در خیابان امام به یادگار مانده است. این عمارت دارای دو طبقه است که دارای ایوان ها و اتاق هایی است که هر کدام به گونه ای متفاوت و زیبا معماری شده اند به طوریکه هنر و اصالت معماری سنتی و اسلیمی را به نمایش می گذارند. بر روی دیوارهای عمارت التجار نقاشی هایی از حیوانات مختلف وجود دارد که برای بازدیدکنندگان بسیار جالب و مورد توجه است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها