سفر به روستاهای تاریخی و توریستی مشهد

شهر بزرگ و زیبای مشهد به علت وجود حرم مطهر امام رضا (ع) سالانه گردشگران و تور های زیادی را به سمت خود جلب می کند. این شهر زیارتی در همه روزهای سال پذیرای تعداد زیادی تور داخلی و تور خارجی است.  مشهد مکان های سیاحتی و تاریخی بسیار زیادی در داخل و خارج شهر دارد که آن را به یکی از استان های توریستی تبدیل کرده است.

سفر به روستاهای تاریخی و توریستی مشهد
 

روستای کارده و روستای کوهستانی مج

این روستا ۴۸ کیلومتر از مشهد فاصله دارد و در شمال مشهد قرار دارد. در سه کیلومتری روستای کارده در دره ای به نام دره ال دو غار وجود دارد غار شرقی، غار اسکلت و غار غربی به غار کارده موسوم است. این غار که دهانه آن شکاف سنگی است کاملاً خشک است و پرتگاه هایی خطرناک دارد این غار راه های اصلی و فرعی بسیار زیادی دارد که اگر علامت گذاری در داخل غار صورت نگیرد احتمال گم کردن مسیر اصلی بسیار زیاد است به همین دلیل سفر با تور توصیه می شود. روستای مج در دهستان طرقبه و در دامنه کوه قرار دارد و به روستاهای مغان، ازغد، طرقبه، تجر، سربرج، سدطرق، پیوه ژن، زشک و دیزباد منتهی می شود. این روستا در فاصله ۲۸ کیلومتری مشهد و در منطقه ای کوهستانی قرار دارد که در فصل بهار انواع گیاهان دارویی و شقایق ها و گل های وحشی در آنجا منظره ای بی نظیر خلق می کند. در روستای مج تپه ماهور و دره های زیاد و گورستان قدیمی وجود دارد که نشانگر زندگی مردمان قبل از سلام و بعد از آن در این منطقه است.

سفر به روستاهای تاریخی و توریستی مشهد 

روستای دهسرخ در مسیر عبور امام رضا

روستای دهسرخ در مسیر عبور امام رضا(ع) از نیشابور به سمت توس قرار دارد. این روستا که متبرک به قدوم مبارک امام رضا (ع) است قدمتی دوهزار ساله دارد. روایت است که چشمه رضوی که در این روستا وجود دارد و بعنوان تبرک مورد استفاده مومنان امام رضا (ع) است و تا کنون شفای بیماران زیادی را داده است به دست مبارک آن حضرت از دل خاک شروع به جوشیدن کرده است. این مکان را می توان به عنوان یکی از مکان های مورد علاقه تور های مذهبی و تور زیارتی مشهد عنوان کرد.

سفر به روستاهای تاریخی و توریستی مشهد 

روستای پاژ و طرقبه نگین بینالود

این روستا زادگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی در ۱۵ کیلومتری شمال مشهد در تقاطع جاده کارده به کلات نادری قرار دارد که در شاهنامه فردوسی بسیار از کلات یاد شده است. در گذشته پیرامون روستا خندق هایی وجود داشته که آن را پر از آب می کردند و از ورود دشمن متجاوز ممانعت می کردند. سفال های رنگارنگ و لعابدار بر روی بلندای قلعه کهنه پاژ نشانگر وجود قدمتی بسیار از سده های اولیه پس از اسلام تا قرن دهم هجری می باشد. یکی دیگر از جاذبه های طبیعی مشهد طرقبه است که بین کوه های بینالود و تخت قرار دارد. منطقه ای توریستی که روزانه تعداد زیادی تور داخلی و تور خارجی از آن بازدید می کنند. منطقه ای خوش آب و هوا به دلیل وجود چشمه ها و درختان فراوان سر به فلک کشیده است که این روستا را به منطقه ییلاقی که دارای تابستان های خنک و دلپذیر است تبدیل کرده است. محلی دنج و مملو از ویلاهای بسیار زیباست که می توان تعطیلات را با تور نوروزی و همراه با آرامش را در آن گذراند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها