سفر به تاریخ و موزه گردی در ایران

کشور عزیزمان ایران مهد تاریخ و هنر می باشد و به دلیل باستانی بودنش دارای موزه های فراوانی است که حتی اگر با تور موزه گردی همراه شوید باید ماه ها وقت بگذارید تا بتوانید از تمامی این موزه ها دیدن کنید و با تاریخ و فرهنگ گذشته ایران آشنا شوید و با فرهنگ امروزی مان مقایسه کنید. در متن زیر سه موزه مهم از موزه های ایرانی را معرفی می کنیم که با استفاده از تور داخلی هر نقطه از کشور و این موزه ها را می توانید بروید.

سفر به تاریخ و موزه گردی در ایران 

موزه های آستان مطهر امام رضا

اگر با تور مشهد به زیارت امام رضا ع مشرف شدید بازدید از موزه های آستان مطهر را فراموش نکنید. این موزه ها دارای معماری اصیل ایرانی می باشد که مربوط به قرن ها پیش است.در این موزه ها آثار تاریخی و گران بهایی وجود دارد که هر کدام به طریقی جمع آوری شده است و یا به آستان مطهر هدیه داده شده است. در یکی از این موزه ها قفل بدون کلید ضریح امام رضا ع وجود دارد که در گذشته بر روی درب ضریح مطهر نسب می شد و امروزه در موزه نگهداری می شود. برخی از شاه های ایرانی هدیه هایی گران بها و نفیس به آستان مطهر هدیه داده اند که در موزه ها می توانید ببینید.

ملک یکی از برترین موزه های تهران

یکی از برترین و محبوب ترین آثار موجود در موزه ملک تهران سکه ولایتعهدی امام هشتم شیعیان می باشد. بر روی این سکه عباراتی عربی حک شده است که از ولایتعهدی امام رضا ع سخن گفته است عجیب تر از آن نیز این است که بر روی این سکه که ساخت آن به قرن ها پیش از ضربت می رسد تاریخ ضربت خوردن حضرت حک شده است. در موزه ملک حتما از طلاها و سکه های حکاکی شده و نیز قلمدان های حکاکی و طراحی شده دیدن کنید. در تهران گردی یکی از مقاصد تور داخلی، موزه ها و مخصوصاً موزه ملک می باشد.

سفر به تاریخ و موزه گردی در ایران 

موزه جواهرات در تهران

موزه جواهرات که در خیابان فردوسی تهران قرار گرفته دارای جواهرات ملی می باشد. در این موزه به تماشای بزرگترین الماس ایران  که هم از نظر باستانی بودن و هم از حیث گرانبها بودن بسیار ارزشمند می باشد، بروید. در موزه جواهرات ملی بازدید از ماکت کره زمین که از طلای ناب ساخته شده و بخشهای بسیاری از این کره که با الماس و زمرد طراحی گردیده تا مرز بین دریاها و کشورها را مشخص کند را هرگز فراموش نکنید. موزه جواهرات ملی از جمله موزه های ایران است که بیشتر مملو از گردشگران تور خارجی می باشد که از کشورهای گوناگون به ایران آمده اند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها