سفر به تاریخ ترکیه و موزه گردی در استانبول

اکثر گردشگران تور داخلی و نیز حتی گردشگران تور خارجی به تاریخ کشورها بسیار علاقمند می باشند و تاریخ هر کشور را فقط می توان در موزه های تاریخی و هنری این کشورها جستجو کرد. در این متن می خواهیم پنج موزه مهم و دیدنی کشور ترکیه را که در شهر زیبای استانبول قرار دارد مختصری معرفی کنیم.در سفر به ترکیه برای کاهش هزینه ها و نیز مدیریت از زمان از تور استانبول استفاده کنید تا اطلاعات بیشتری نیز محل مورد بازدید در اختیار شما قرار دهند.

سفر به تاریخ ترکیه و موزه گردی در استانبول 

مسجد ایا صوفیه و کلیسای کورا دو موزه با تاریخ مذهبی

یکی از برترین منطقه های استانبول که خود نیز جاذبه برای این شهر به حساب می آید منطقه ایا صوفیه می باشد. موزه ایا صوفیه در قدیم الایام مسجد و عبادتگاه بوده است و به مرور زمان به موزه تبدیل شده است. این مسجد که دارای ساختمان باستانی پیچ در پیچ و چهار عدد مناره می باشد در تور استانبول شهرت زیادی دارد. کلسیای کورا از قدیمی ترین موزه های استانبول می باشد و مربوط به حدود هفت قرن پیش است.معماری نمای کلیسا و نیز درون آن بسیار عالی طراحی شده است و از تاریخ استانبول سخن می گوید.

کاخ توپکاپی برترین کاخ و کاخ بیلدیز

کاخ توپکاپی وسیع ترین و برترین کاخ شهر استانبول می باشد که امروزه به موزه تبدیل شده است. در این موزه عباو شمشیر حضرت محمد مصطفی (ص) حفظ می شود و اکثر مسلمانان علاقمند به بازدید از این موزه کرده است. کاخ بیلدیز یکی از برترین کاخ های پادشاهان ترکیه بوده است که در استانبول قرار دارد و یکی از مهمترین موزه های استانبول به شمار می رود. این دو موزه همیشه مملو از تعداد زیادی گردشگر است که مسافران تور ترکیه می باشند.

سفر به تاریخ ترکیه و موزه گردی در استانبول 

کاخ زیبای دلمه باغچه در استانبول

کاخ دلمه باغچه که از  زیباترین کاخ های امپراتوری بوده است دارای وسعت بسیار زیادی می باشد. معماری بنای ورودی کاخ دلمه باغچه چشم هر بیننده ای را خیره می کند زیرا زیبایی بی نظیری دارد همچنین این کاخ دارای حدود سیصد اتاق و چندین حمام مجهز و لوسترهایی عظیم الجسه می باشد. این کاخ به عنوان هتل و اقامتگاه در اختیار آتاتورک امپراتور ترکیه قرار می گرفت و این شخصیت معروف و تاریخی در این کاخ زندگی دوباره اش را شروع کرد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها