سفر به الموت

همانگونه که در نوشتار پشین اشاره کردیم الموت یکی از مناطق بسیار زیبای کشور می باشد که باعث شده است قزوین را بیش از پیش بشناسند. در سفر با تور قزوین می توانید علاوه بر دیدنی های این شهر از منطقه زیبای الموت نیز دیدن کنید. با گذر از جاده پُر از پیچ و خم و کوهستانی که خود بخشی از زیبایی های سفر به این منطقه است به دریاچه های که همچون الماسی در میان کوهستان می درخشد خواهیم رسید. الموت بدون شک یکی از زیباترین دریاچه های ایران می باشد که باید از شهر قزوین مسیری هفتاد الی هشتاد کیلومتری را برای دیدن آن طی کنید. در ادامه با معرفی این دریاچه زیبا توسط کارشناسان آژانس هواپیمایی الهام سیر ، بیشتر آشنا خواهیم شد.

سفر به الموت

موقعیت جغرافیایی الموت

الموت فقط این دریاچه نیست بلکه به بخش وسیعی گفته می شود که دو استان را در بر می گیرد. استان های قزوین و مازندران هر کدام بخشی از الموت را دارا هستند. منطه الموت را در تاریخ با نام حسن صباح می شناسند و در برهه های مختلفی شاهد فراز و فرودهای سیاسی و اجتماعی مختلف بوده است. در شهر قزوین مکان های طبیعی و غارها و قلعه های فراوانی وجود دارد. الموت را می توان یکی از تاریخی ترین و غنی ترین بخش های تاریخی ایران دانست که علاوه بر گردشگران و توریست ها، پژوهشگران و تاریخ شناسان را نیز به خود جذب می کنند. از دیگر جاذبه های الموت می توان به مناطق زیارتی و آرامگاه های آن اشاره نمود که به نوبه خود افراد زیادی را جذب می کند.

سفر به الموت

نقش الموت در ایرانگردی

همانگونه که گفتیم با توجه به اهمیتی که منطقه الموت در گردشگری ایران دارد و وجود دریاچه و کوهستان و بناهای تاریخی و قلعه ها و وجود اماکن مذهبی این منطقه یکی از قطب های گردشگری ایران می تواند باشد و در طول سال افراد مختلفی را اعم از ایرانی و خارجی با تورهای گردشگری جذب کرده و استان های البرز و مازندران و قزوین را رونق بیش از پیش ببخشد. اما باید دید بهتری به منطقه داشت و با توسعه امکانات این منطقه تلاش نمود تا توریست های بیشتری را با این منطقه بکر و دیدنی آشنا نمود.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها