سفری به کشور همسایه با تور آذربایجان

از کشور های اسلامی که به خاطر جاذبه های فراوان توسط گردشگران تور خارجی مورد استقبال قرار می گیرد می توانیم به آذربایجان اشاره کنیم که سالانه پذیرای تعداد زیادی توریست از کشورهای مختلف می باشد. این کشور به یکی از مقصد های گردشگری تور لحظه آخری ایرانی ها تبدیل شده است. از دیدنی های این کشور پر جاذبه در تور آذربایجان و تور باکو می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

سفری به کشور همسایه با تور آذربایجان 

نمادها و روستاهای دیدنی تور آذربایجان

در هر کشوری نمادی وجود دارد که برای مردم آن کشور ارزش بسیاری دارد. از جاذبه هایی که در تور گردشگری آذربایجان مورد بازدید قرار می گیرد، کوهی معروف به «پنج انگشت» می باشد، که برای مردم آذربایجان مقدس می باشد. از دیدنی های تور آذربایجان شهر ایچری را می توانیم نام ببریم، این شهر به خاطر کوچه های قدیمی و باریک، معماری جذاب، قلعه دختر و چشمه های آب شهرت دارد. یکی از روستاهایی که در این تور مورد بازدید قرار می گیرد، لاهیج می باشد. شهرت روستا به خاطر صنعت مسگری و قالی بافی می باشد. چشم اندازهای بی نظیری که در این روستا وجود دارد چشم هر بیننده ای را خیره می کند. جاذبه تاریخی که در یونسکو به ثبت رسیده است، قلعه دختر نام دارد. برای دیدن منظره زیبای این قلعه باید پله های زیادی را بالا بروید، این قلعه زمانی عبادتگاه زرتشتی ها بوده است.

سفری به کشور همسایه با تور آذربایجان 

ارگ باکو و شکی در تور آذربایجان

در نزدیکی دریاری خزر جاذبه ای که در میان دیوارهای بلند محصور شده و به خاطر قدمت طولانی که دارد، اقوام مختلفی مانند ساسانی، ایرانی، عربی، عثمانی را در آن زندگی کرده اند. این جاذبه تاریخی ارگ باکو نام دارد. یکی از روستاهایی که در تور آذربایجان مورد بازدید قرار می گیرد روستای شکی نام دارد. این روستا در میان کوهای سر به فلک کشیده احاطه شده است و مساجد و کارروانسراهایی برای پذیرایی از گردشگران تدارک دیده شده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها