سد آویدر نوشهر

سفر به شهرهای شمالی کشور ایران می تواند به دلایل مختلفی صورت بگیرد، اما عمدتاً برای استفاده و دیدن طبیعت سرسبز این مناطق به شهرهای شمالی سفر می کنند. شهری که به خاطر قرار گرفتنش در کنار دریا در زمان قاجار شهرت پیدا کرده و از یک روستای کوچک به یک شهر پر رفت وآمد تبدیل شده است شهر نوشهر می باشد. از دیدنی های طبیعی این شهر که مورد بازدید گردشگران و مسافران قرار می گیرد، می توانیم به سی سنگان، چلندر، روستای حیرت و آویدر اشاره کنیم که در متن زیر می خواهیم زیبایی های آویدر را معرفی کنیم. در ادامه با آژانس هواپیمایی الهام سیر همراه باشید.

سد آویدر نوشهر

زیبایی های آویدر

آب جمع شده در پشت این سد کوهستانی باعث تجمع آب در این مکان گشته است که از آب آن برای آبیاری زمین های کشاورزی و زراعت استفاده می کنند. گونه های جانوری که در این سد زندگی می کنند شامل انواع ماهی ها و موجودات آبزی کوچکی می باشد که برای زندگی از آب این سد استفاده می کنند. در اطراف سد درختان بلند و تنومد تا ارتفاع بلندی از کوه های اطراف را در بر گرفته اند و طبیعتی بکر و دست نخورده را در این منطقه ایجاد کرده اند. برای رفاه حال گردشگران و مسافرانی که به این سد سفر می کنند امکاناتی مانند رستوران، ماهیگیری، دوچرخه سواری و قایق سواری در نظر گرفته شده است تا از سفر خود لذت ببرند.

سد آویدر نوشهر

موقعیت جغرافیایی

برای بازدید از طبیعت زیبای آویدر باید به سمت شرق شهر نوشهر حرکت کنید و جایی در نزدیک جاذبه تفریحی سی سنگان این دریاچه زیبا قرار گرفته است. قرار گرفتن دریاچه در میان کوه ها باعث کاهش دمای هوا در این منطقه شده است و شرایط آب و هوایی که در این منطقه پدید آمده زمینه را برای رشد گیاهان و جانوران مختلف فراهم کرده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها