زیبایی های دریاچه اُوان

ایرانگردی یکی از تفریحات مردم کشور و خصوصاً خانواده ها و جوانان می باشد. شهرهای مختلف ایران پُر از دیدنی ها و اماکن گردشگری است و تنوع آنها به میزانی است که مدت زیادی را باید برای دیدن آنها باید اختصاص داد. قزوین یکی از استان های ایران است که از طبیعت بسیار زیبا و بکر برخوردار است و با توجه به نزدیک بودن به تهران و مسیرهای هوایی و زمینی مناسب توریست ها و ایرانگردان زیادی به دنبال تور قزوین هستند. در ادامه با الهام۲۴ همراه باشید. یکی از دیدنی ترین اماکن در تور قزوین الموت نام دارد. دریاچه زیبایی که در ۸۰کیلومتری قزوین و در میان کوهستان واقع گردیده است. زیباترین بخش دریاچه طبیعت زیبای پیرامون آن است که چشم انداز فوق العاده ای را پیش روی بازدید کنندگان قرار می دهد.

زیبایی های دریاچه اُوان

امکانات دریاچه الموت

دریاچه منطقه الموت که نام اصلی آن اُوان است و معنای محل جمع شدن آب می دهد در فهرست آثار ملی ایران نیز قرار گرفته است. وجود کوه های سر به فلک کشیده در گرداگرد دریاچه و آب و هوای بسیار مطبوع خصوصاً در فصل تابستان باعث شده است که افراد زیادی از اقصی نقاط کشور برای دیدن این دریاچه عازم قزوین شوند. همپنین امکانات مناسبی نیز در اطراف دریاچه قرار داده شده است و می توان با استفاده از جاده ای که به سمت دریاچه وجود دارد به آنجا سفر کرد. نیز برای توریست ها و مسافرانی که شب ها را در طبیعت می گذرانند نیز یک کمپ مناسب در نظر گرفته شده است و می توان با خیالی آسوده یک سفر چند روزه به اُوان داشت و از زیبایی ها و آرامش آن نهایت استفاده را بُرد.

زیبایی های دریاچه اُوان

پیشینه دریاچه اُوان

از پیشینه ای که بومیان منطقه نقل می کنند چنین بر خواهد آمد که افسانه هایی نیز با این دریاچه آمیخته شده است. برای مثال در مورد چگونگی به وجود آمدن دریاچه اُوان موارد زیادی را مطرح می کنند از جمله اینکه این دریاچه حاصل لغزش زمین است و قدمت آن را نیم قرن تخمین می زنند. اما افراد دیگری نیز هستند که برخلاف گروه اول اظهار می کنند اُوان بازمانده ای از یک دریاچه بسیار بزرگ بوده است که در طول سال های زیاد از وسعت آن کاسته شده است و اکنون به این شکل در آمده است. فارغ از اینکه کدام گروه نظری نزدیک تر به واقعیت دارند این دریاچه بسیار دیدنی می باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها