روستای گردشگری چینو

روستای چینو همانگونه که در مقاله پیشین اشاره کردیم ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر دارد و هم اکنون نیز با توجه به ثبت در آثار ملی کشور و اهمیتی که این روستا از نظر تاریخی دارد این انگیزه را در ما ایجاد می کند که بیشتر و بیشتر در مورد آن اطلاع رسانی کنیم. آژانس هواپیمایی الهام ۲۴ یکی از رسالت های خود را معرفی اماکن و جاذبه های زیبای کشور می داند تا تور ها و مسافران داخلی و خارجی در ایرانگردی خود این مناطق را نیز در نظر بگیرند. هر چند استان گلستان از وسعت و زیبایی های قابل توجهی برخوردار است ولی با توجه معماری فوق العاده روستای چینو و قدمت تاریخیش، چینو می تواند به قطب گردشگری این استان تبدیل شود. در ادامه با ما باشید تا توضیحات بیشتری در مورد روستای چینو و دلایل اهمیت آن ارائه کنیم.

روستای گردشگری چینو

معماری عجیب روستای چینو

سفر به این روستای جذاب اولین زیباییش بدون شک نوع معماری ساختمان ها و منازل آن می باشد. خانه هایی که در میان زمین و آسمان می باشد قطعاً بسیار جذاب است. هر چه تلاش کردیم این معلق بودن زیبا و اصولی را برای شما تشریح کنیم ناتوان بودیم و از شما دعوت می کنیم که با سفر به این روستای زیبا خود از نزدیک با این معماری خاص که در کمتر مکانی می توان دید آشنا شوید. استفاده از خشت و گل و نیز الوارهای درختان در معماری این روستا پر رنگ و استفاده است. تراس هایی که اتاق های مختلف را به هم ارتباط داده و بعضاً دور تا دور خانه را پوشش داده اند نیز در اکثر خانه ها دیده می شود. نکته عجیب عدم استفاده از ملات سخت در بنای ساختمان ها می باشد.

روستای گردشگری چینو

فضای داخلی منازل چینو

جدابیت بیرونی منازل چینو را دکر کردیم اما مهمتر از آن داخل این منازل است که حس بسیار لطیفی را به ما منتقل کرده و می تواند ساعاتی دل انگیز و سرشار از آرامش در این منازل گذراند. هر چند نباید در خانه های قدیمی این روستا به دنبال امکانات زیادی گشت ولی اطمینان داشته باشید که تجربه خاصی را پشت سر خواهید گذاشت. وجود اجاق هایی که در اکثر خانه های روستایی منطقه مرسوم می باشند در داخل این منازل به وفور دیده می شود. همچنین با توجه به بکر بودن منطقه و جنگلی بودن اطراف روستا می توانید از اطراف این زوستای زیبا نیز بهره کافی را ببرید. البته تاکید کنیم که بدون راهنما به جنگل های اطراف روستا نروید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها