روستای چینو در علی آباد کتول

در سفرهای ایرانگردی کمتر کسی است که خاطرات شمال را فراموش کند. یکی از زیباترین و دیدنی ترین مناطق شمالی کشور علی آباد کتول است که با طبیعت فوق العاده اش هر گردشگری را مبهوت زیبایی خود می سازد. علی آباد کتول انتخابی مناسب در تور داخلی است. در این نوشتار که کاری از آژانس هواپیمایی الهام سیر می باشد تلاش کرده ایم مکان های زیبای علی آباد کتول را مختصر توضیحی دهیم. با توجه به وسعت اماکن و نقاط دیدنی علی آباد کتول در این نوشتار به روستای چینو می پردازیم. در ادامه با ما باشید.

روستای چینو در علی آباد کتول

موقعیت جغرافیایی روستای چینو

روستای زیبای چینو به عنوان یکی از روستاهای گردشگری و دیدنی کشور، در بیست کیلومتری علی آباد کتول قرار گرفته است و برای تردد به این روستا، شهر گرگان نیز حدود ۵۰ کیلومتر با آن فاصله دارد. در مورد نام این روستا داستان های زیادی روایت می کنند که معتبر ترین آنها حکایت از مهاجرت عده ای از زنجان به این منطقه است و انتخاب یک نام ترکی برای آن. این روستا در دل یک کوه قرار گرفته است که آثار تاریخی نظیر حمام قدیمی که به حالت مخروبه در آمده است، سفال ها و دیوارها و ساخت های خشتی و سنگی را می توان اشاره کرد که در کنار طبیعت بکر زیبایی زیادی به این منطقه بخشیده است. دنگ آسیو، پیر گلدس، پیر چهارشنب، پیر غلامرضا از آثار دیگر کوه باستانی این منطقه است که برخی از این آثار به روایت بومیان و کارشناسان قدمتی هفت هزار ساله دارند.

روستای چینو در علی آباد کتول

معماری و جاذبه های طبیعی چینو

روستاها در هر منطقه ای از ایران دارای معماری خاصی می باشند و با توجه به شرایط محیطی زیبایی های منحصر به فردی دارند. همانند نواحی بارانی معماری روستای چینو با سقف های سفالی و استفاده از چوب و خشت و سنگ می باشد. بهترین زمان برای سفر به چینو فصل بهار است که طبیعت و آب و هوای این روستا بسیار عالی است و میزبان گردشگران زیادی می باشد. همچنین در فصل برداشت میوه هم می توانید به این منطقه سفر کنید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها