روستای تاریخی کندلوس مازندران

روستای تاریخی کندلوس مازندران 

کندلوس روستایی تاریخی در استان مازندران می باشد و خطه ای سرسبز را با  هوایی مملو از اکسیژن ناب را در اختیار ساکنین و گردشگران می گذارد. موزه روستایی کندلوس یکی از برترین موزه های روستایی می باشد که در دل مازندران می درخشد. خطه سرسبز و خوش آب و هوای شمال ایران در اکثر روزهای سال مملو از تورهای گردشگری می باشد مخصوصا در ایام نوروز می توان ازدحام گردشگرانی را که با تور نوروزی به این جا می آیند را از نزدیک دید. روستای کندلوس یکی از مناطقی است که با قدم گذاشتن در آن می توانید به دل تاریخ سفر کنید و گذشته را از نزدیک ببینید. مردمام این روستا در حفظ پاکی آن بسیار کوشا هستند بنابراین به فرهنگ آنها باید احترام گذاشته شود.

موزه های کندلوس و مردم شناسی

برترین و مشهورترین جاذبه روستای کندلوس موزه مردم شناسی این روستای کوچک می باشد که رکورد اولین موزه روستایی جهان را به نام خود ثبت کرده است. این موزه نماد فرهنگ و گذشته این روستا می باشد و آثار تاریخی مهمی را در دل خود جای داده است و همین باعث شده تا توریست ها از تمام نقاط جهان برای بازدید این موزه از تور داخلی استفاده کنند. مقصد بعدی تور، موزه گیاهان دارویی می باشد در این موزه انواع گیاهان دارویی کاشت و برداشت می شود به همین دلیل ارزش اقتصادی بسیار خوبی برای ایران دارد و کمک شایانی به طب سنتی ایران و جهان کرده است.

روستای تاریخی کندلوس مازندران 

جاذبه های طبیعی کندلوس

بی تردید جاذبه های طبیعی یکی از مقاصد اصلی تور گردشگری می باشد و روستای کندلوس از این امر مستثنی نیست. کندلوس به دلیل داشتن طبیعتی منحصر به فرد تجلی بهشت بر روی زمین است. وجود کوه سارها، چشمه های آب معدنی، شرشر آبشارها، مناطق جنگلی و رودخانه زیبایی غیر قابل وصفی به این روستای کوچک اما پرجاذبه داده است. از اماکن زیارتی روستا هم می توان به آرامگاه فضل و فاضل اشاره کرد. دو مراسم خیلی مهم هرساله در روستا برگذار می شود که در میان اهالی روستا محبوب می باشد. جشن سال مج در آغاز سال نو و جشن تیر ماه سیزده شو که در پاییز بر پا می شوند و برای گردشگران نیز می تواند جالب باشد و تورهای داخلی را به این منطقه جذب کند.

نکات مهم دیگر در تور شمال

در روستای کندلوس غرفه هایی از صنایع دستی و رایج روستا وجود دارد و علاقمندان می توانند به عنوان سوغاتی از این غرفه ها خرید کنند. در غذاخوری های روستا می توانید طعم لذیذ غذاهای محلی و نان های خوشمزه را بچشید. بیشتر گردشگران نگران اقامت خود در این روستا هستند باید بگوییم که در این روستا متل و هتل هایی برای پذیرایی و میزبانی شما آماده خدمت می باشند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها