روستای ایوک سمنان

اکثر مردم ایران برای سفرهای زمستانی خود شهر های جنوبی کشور را که از آب و هوای گرم تری برخوردار می باشد را انتخاب می کنند و کمتر کسی از وجود شهری که در زمستان هوایی مناسب را دارا می باشد، خبر دارد. استان سمنان به خاطر موقعیت جغرافیایی خاصی که دارد در زمستان هوایی گرم و مناسب و در تابستان هوایی خنک و دلپذیر را دارا می باشد. با الهام۲۴ همراه باشید. در نزدیکی این استان روستایی وجود دارد که می خواهیم به معرفی آن بپردازیم.

روستای ایوک سمنان

سبک زندگی در روستای ایوک

با سفر به روستاهای کشور با زندگی مردم روستایی آشنا می شویم این روستا قبلا جزو روستاهای شهر مازندران محسوب می شده ولی بعد از مهاجرت عده ای از مردم ملا به استان سمنان تعلق گرفته و حتی نام روستا به ملاده تغییر پیدا کرده ولی مردن هنوز به لهجه مازنی صحبت می کنند. زندگی مردم از طریق فعالیت های دامپروری و کشاورزی گذرانده می شود و محصولات مختلفی مانند نخود، لوبیا، سیرهویج و آلبالو را پرورش می دهند. از محصولات محلی این روستا می توانیم به کشک، ماست، قره قوروت و روغن حیوانی اشاره کنیم و به جز کشاورزی از راه های دیگری مانند گلیم بافی و جاجیم کسب درآمد می کنند.

روستای ایوک سمنان

دیدنی های روستای ایوک

بادیدن خانه های روستایی گویی در دل تاریخ سفر می کنیم و زندگی مردم روستایی نماینده ای از تاریخ هر منطقه ای محسوب می شود. زیبایی های که در روستای ملاده می توانید از دیدن آن لذت ببرید شامل ییلاق های سنگ چشمه، جنگل زیبای افرا، اشکبستون می باشد که هر کدام زیبایی خاص خود را دارند و بازدید از آنها خالی از لطف نیست. انچه این روستا را زیباتر کرده قرار گرفتن گونه های مختلفی از درختان ارس، نارون، افرا و راش در اطراف روستا می باشد و به گونه ای روستا را محاصره کرده اند.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها