رقص و موسیقی و تمدن در تور کردستان

تور کردستان یکی از شهرهای غربی ایران است که به خاطر آداب و رسوم خاصی که دارند در میان تور داخلی و توریست هایی که با استفاده از تور خارجی به ایران آمده اند مورد استقبال قرار می گیرد. پوشش محلی و جاذبه های دیدنی تور کردستان و طبیعت بکر باعث استقبال گردشگران از تور لحظه آخری کردستان شده است. از دیدنی های تور کردستان که آوازه موسیقی فولکلور و سازهای محلی و رقص بی نظیر مردمان کرد زبان که در تور ارزان این منطقه نشان از همبستگی آنها و برابری بین زن و مرد است، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

رقص و موسیقی و تمدن در تور کردستان 

آبیدر، خانه کرد و دریاچه زریوار در تور کردستان

از جاذبه های طبیعی شهر سنندج که در تور گردشگری مورد بازدید قرار می گیرد، کوه آبیدر را می توانیم نام ببریم. نام این کوه به معنای تراوش کننده می باشد. کوه آبیدر از دو قسمت تشکیل شده و ارتفاع کوه بیشتر از دو هزار متر می باشد. یکی از جاذبه های تور سنندج می توانیم به بازدید از خانه کرد اشاره کنیم. این بنا مربوط به دوران صفویه و نمادی از فرهنگ و تاریخ مردم کردستان می باشد. از زیبایی های شهر مریوان که در این تور گردشگری مورد بازدید قرار می گیرد، تالاب زریوار می باشد. آب این تالاب از چشمه هایی که به آن سرازیر می شوند تامین می شود. طبیعت سرسبزی که در اطراف دریاچه قرار دارد زیبایی خاصی را به این تالاب اضافه می کند. قایق رانی و شنا از ورزشهایی است که می توانید در این دریاچه تجربه کنید.

رقص و موسیقی و تمدن در تور کردستان 

 اورامان تخت در تور کردستان

از دیگر جاذبه هایی تور کردستان می توانیم به هورامان تخت اشاره کنیم. شهرت این منطقه به خاطر وجود دره های پر پیچ و خم و آب های روانی است که از پای این دره ها عبور می کند. طبیعت بکر و منحصر به فرد این منطقه و وجود درخت های بلوط و زالزالک وحشی در دامنه کوهای زاگرس نیز بسیار چشم نواز است. این منطقه شامل شهرهای پاوه، نوسود، بیاره می باشد. خانه های این منطقه به گونه ای ساخته شده که پشت بام هر خانه ای حیاط خانه بالایی به حساب می آید و مشرف شدن خانه ها بر روی هم را فقط در این منطقه می توانید ببینید.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها