دیگر آثار موزه جواهرات ملی

کمتر کسی تهران را به عنوان یک شهر گردشگری می شناسد چرا که متمرکز شدن جمعیت زیادی در این شهر آن را به قطب صنعتی و سیاسی تبدیل کرده است. اگر به هنر دوران قاجار و تاریخچه سرزمینتان علاقه مند هستید می توانید در ایام نوروز برای بازدید از آثار تاریخی به شهر تهران سفر کنید. به جز بازدید از آثار تاریخی می توانید از زیبایی های طبیعی مانند باغ چیتگر و بوستان جمشیدیه نیز لذت ببرید. از سوغاتی های این شهر بزرگ می توانیم به انگور شهریار، دوغ دماوند و سوهان شهر ری اشاره کنیم یکی از مکان های که می توانید برای آشنایی با تاریخ ایران از آن بازدید کنید موزه جواهرات ملی می باشد که در متن زیر الهام سیر تعدادی از اشیاء معروف این موزه را معرفی می کند.

دیگر آثار موزه جواهرات ملی

جقه نادری

جقه بی نظیری که دیدن آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند مربوط به دوران رضا پهلوی می باشد. به کار رفتن سنگ های گران بهایی مانند زمرد والماس در ساختار این جقه به زیبایی آن افزوده است. تاج پهلویی به دستور رضا خان از نقره و طلا و سنگ های مانند زمرد و یاقوت و الماس ساخته شده است. این تاج بی نظیر بی شباهت به تاج های زمان ساسانی نیست و وزن چهارصد مثقالی تاج مورد توجه عتیقه شناسان قرار می گیرد. رضا شاه از تاج پهلویی برای تاج گذاری استفاده کرده است.

دیگر آثار موزه جواهرات ملی

تاج فرح

یادگاری که از زمان سلطنت محمد رضا شاه در ایران باقی مانده است و مربوط به همسر وی فرح می باشد، تاج مخصوصیست که به وسیله ایوان کلیف و آرپل ساخته شده است. در ساخت این تاج زیبا سنگ های ارزشمند و قیمتی مانند برلیان، زمرد، لعل و یاقوت به کار رفته است. قدمت این تاج بی نظیر به سال های قبل از انقلاب باز می گردد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها