دیدنی های دامغان

از شهر های استان سمنان که به خاطر موقعیت خاصی که داشته بسیار مورد توجه قرار گرفته شهر دیدنی دامغان می باشد. آباد بودن و واقع شدن این شهر بر سر راه جاده ابریشم باعث اهمیت این شهر برای پادشاهان ادوار گذشته شده است و در اکثر کتاب های تاریخی نام ده مغان که امروزه به دامغان تغییر پیدا کرده یافت می شود. با الهام۲۴ همراه باشید. از لحاظ صنایع دستی نیز از شهرت خوبی برخوردار می باشد و کارگاه های گلیم بافی، قلم کار و سفالگری زیادی مشغول به فعالیت هستند و مسافران نیز استقبال خوبی از این هنرها دارند. مکان های دیدنی و گردشگری زیادی در دامغان قرار دارد که می خواهیم چند نمونه از آنها را معرفی کنیم.

 الهام سیر مجری فروش بلیط چارترالهام سیر

دیدنی های دامغان

کاروانسرا قوشه

در نزدیکی شهر دامغان ده کوچکی به نام قوشه واقع شده است که یک سازه تاریخی از دوران صفوی در آن به یادگار مانده است. از زیبایی های معماری این بنا می توانیم به نمای آجری و متفاوت بودن شکل بنا از داخل و بیرون اشاره کنیم. از دیگر زیبایی های معماری که از دوران صفوی به جای مانده است چهار ایوانه بودن بنا می باشد که در دوره های بعدی کمتر چنین بناهایی کاربرد داشته است. در نزدیکی بنا آب انباری قدیمی قرار گرفته است که آب مورد استفاده در بخش های مختلف بنا از آنجا تامین می شود.

خرید بلیط هواپیما از الهام سیر

دیدنی های دامغان

گنبد پیر علمدار

یکی از سازه های قدیمی که در شهر دامغان مورد بازدید گردشگران و کسانی که به بناهای تاریخی علاقه دارند، قرار می گیرد بنای مخروطی شکلی می باشد که مقبره محمد بن ابراهیم در آن قرار گرفته است. بدنه بنا از آجر تشکیل شده است و ارتفاعی بالای ده متر رادارا می باشد و عمده شهرت بنا به خاطر وجود کتیبه ایست که به خط کوفی نوشته شده و در این برج قرار گرفته است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها