دیدنی های بلده یا نور

شهری که با پیدا شدن آثار زیادی از دوره اشکانیان به داشتن تاریخی طولانی نام گرفته، شهرستان نور می باشد، در گذشته این شهر را با نام سالده می شناختند و با گذشت زمان به نور تغییر پیدا کرده است و همین تاریخ طولانی باعث وجود جاذبه های تارخی در این شهر گشته است. این شهر از لحاظ پوشش گیاهی از چند قسمت تشکیل شده است که شامل جنگل، مزارع و قسمت های کوهستانی می باشد و هر کدام از زیبایی خاصی برخوردار می باشند. با آژانس الهام سیر همراه باشید. جاذبه های بسیاری برای بازدید در این شهر وجود دارد که معروف ترین آنها قلعه پولاد می باشد که به شرح زیر است.

دیدنی های بلده یا نور

قلعه پولاد

قلعه تاریخی که بر بلندای کوهی قرار گرفته جزو آثار تاریخی شهر نور محسوب می شود از بیشینه طولانی برخوردار دار می باشد و شاهان مختلفی بر این قلعه حکومت کرده اند حتی گفته می شود این قلعه پیش از حکومت صفویه بنا شده است. قسمت های داخلی قلعه شامل برج هایی می باشد که سرتا سر قلعه را محاصره کرده اند و از ارتفاع خوبی برای دیده بانی برخوردار می باشند. وجود چشمه ها زیاد آب سیستم های ذخیره سازی این فکر را به وجود می آورد که از این قلعه برای استقرار دادن مردم در جنگ ها استفاده شده است. نمایی داخلی قلعه به گونه ای منحصر به فرد ساخته شده و تحت تاثیر شیب کوه قرار گرفته که هنر معماران آن زمان را درعرصه نمایش قرار می دهد.

دیدنی های بلده یا نور

تاریخچه قلعه پولاد

شهرهای شمالی کشور از تاریخچه طولانی برخوردار می باشند به همین دلیل در هر شهری چند اثر تاریخی برای بازدید وجود دارد. روستای بلده طبق آنچه تاریخ نویسان و باستان شناسان به ثبت رسانده اند به دوران ساسانیان باز می گردد و قدمتی بالای پانصد سال را دارا می باشد. در این منطقه امکانات رفاهی مناسبی مانند رستوران ها و هتل ها برای رفاه حال گردشگران مهیا شده است.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها