دو رفتاری که در ژاپن نباید انجام دهید

در مورد ژاپن و حساسیت هایی که در تور ژاپن و تور توکیو داشته باشید اشاراتی در مقالات قبل داشتیم و همانگونه که قول داده بودیم در ادامه نیز موارد دیگری از باید و نبایدهایی که در تور ژاپن یاد به خاطر داشته باشید را بررسی خواهیم کرد. ژاپنی ها را در همه جای دنیا به نظم و پستکار می شناسند و البته تمام گردشگران و توریست هایی که به زاپن سفر می کنند اذعان دارند که مردمان این کشور بیش از حد مؤدب و متواضع و کم حرف هستند. الهام۲۴ در این نوشتار رفتارها و بایسته هایی که مسافران تور ژاپن باید به آنها احترام بگذارند را بررسی کرده و امیدواریم در سفر به ژاپن نمایندگان شایسته ای از فرهنگ ایرانی باشید.

دو رفتاری که در ژاپن نباید انجام دهید

آداب غذا خوردن در ژاپن

غذا خوردن ژاپنی ها آداب و رسوم ویژه ای دارد. از توریست ها انتظار نمی رود که به مانند ژاپنی ها غذا بخورند ولی این انتظار می رود که رفتاری توهین آمیز و یا خلاف عُرف اجتماعی این کشور نداشته باشند. ار مواردی که در ژاپن بسیار اهمیت می دهند این است که در حال راه رفتن غذا نخورید. در ژاپن برای خوردن غذا و موارد دیگر توقف می کنند و در گوشه ای می نشینند. از دلایل این رفتار ژاپنی ها احترام گذاشتن به غذا می باشد. دلیل دیگر نیز این است که ژاپنی ها بسیار تمیز هستند و نمی خواهند با غذا خوردن در حال راه رفتن اطراف خود را آلوده کنند. در هر حال شما برای اینکه جلب توجه نکرده و نگاه های متعجبانه ژاپنی ها به سمت شما خیره نشود در هنگام غذا خوردن در نقطه ای که بودید جایی برای نشستن بیابید.

دو رفتاری که در ژاپن نباید انجام دهید

نحوه خوردن برنج ژاپنی

حتماً اگر به ژاپن هم سفر نکرده اید در فیلم و سریال های تلویزیونی با غذاهای ژاپنی آشنایی پیدا کرده اید و دیده اید که برنج در وعده های غذایی مردم این کشور نقش پُر رنگی دارد. در ژاپن برخلاف ایران برنج را در بشقاب نمی ریزند و آن را در کاسه های کوچکی سرو می کنند و شیوه پُخت آن نیز متفاوت می باشد. ژاپنی ها در مصرف برنج محدودیت زمانی ندارد و می توان گفت در تمامی وعده های غذایی برنج وجود دارد. تفاوت دیگری که در برنج خوردن ژاپنی ها وجود دارد این است که انها سس سویا را در برنج نمی ریزند و برایشان چنین کاری بسیار عجیب است. همانگونه که برای ما ایرانی ها ریختن مقدار زیادی نمک در مُربا می تواند عجیب و باور نکردنی باشد. انواع سسی ها و سس سویا را در سفره ژاپنی ها خواهید دید و بهتر است برای تغییر طعم برنج مقداری از آن را در ظرف سس آغشته نمایید. حتماً به خاطر داشته باشید که سس سویا را روی برنج خود خالی نکنید زیرا شدیداً ژاپنی ها را ناراحت خواهید کرد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها