دوران فراعنه و تلاش برای جاودانگی

تور مصر یکی از مهم ترین تورهای گردشگری آفریقا می باشد که در بین کشورهای عربی نیز متفاوت بوده و با توجه به تمدن و تاریخی که در مصر وجود دارد و آثار باستانی که متعلق به دوران فراعنه و پس از آن می باشد امروزه تور مصر اهمیت شایان توجهی یافته است و سالانه تعداد زیادی گردشگر را به این شهر می کشاند. به همین دلیل الهام سیر در ادامه به بررسی آثار تاریخی و خصوصاً اهرام مصر که در نوشتارهای قبلی نیز چند مورد از آنها را معرفی کردیم می پردازد تا در صورتی که قصد سفر به این کشور عربی و رزرو تور مصر را داشتید بتوانید از وقت خود نهایت استفاده را ببرید.

دوران فراعنه و تلاش برای جاودانگی

اهرام با شکوه نفریرکارع و نیوسررع

این دو اهرام تاریخی در منطقه ای با نام ابوصیر که یک منطقه باستانی می باشد قرار گرفته اند که در این مقبره علاوه بر این دو هرم تعداد ۱۲ هرم دیگر و نیز مقبره هایی وجود دارد که هر کدام از نظر تاریخی و باستان شناسی ارزش فراوانی دارند. هر چند که بیشترین آثار باستانی مصر در منطقه ای با نام دره ی پادشاهان قرار گرفته است اما ابوصیر در زمان های قدیم از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است. در این بخش تاریخی دو مورد از بزرگ ترین اهرام مصر قرار گرفته است که بزرگ ترین سازه های دودمان پنجم محسوب می شوند. دو نفر از فراعنه مصر با نام های «نفریرکارع» و «نیوسررع» را در این اهرام دفن کرده اند. مورد عجیبی که در مورد اهرام مصر و نیز این دو هرم می توان عنوان نمود این است که فراعنه خود نمی توانند اهرام و قبر خود را مشاهده کنند زیرا سال ها بعد از مرگ آنها این اهرام آماده می شوند.

دوران فراعنه و تلاش برای جاودانگی

اهرام ابوالهول و اهرام جیزه

در مورد اولین اهرام در مقالات پیشین مواردی را مطرح کردیم و گفتیم که آزمون و خطاهای فراوانی برای رسیدن به یک ایده مناسب انجام شد که در نهایت به هرم سرخ انجامید. بعد از موفقیت هرکم سرخ فرعون های بعدی نیز تصمیم گرفتند که برای خود در ابعاد بسیار بزرگ تری اقدام به ساخت هرم نمایند و نیز برای دفن کردن همسرانشان نیز هرم های کوچکتری را می ساختند. سه نفر از این قراعنه خوفو خفرع و منقرع بوده اند که توانسته اند با انجام تغییرات و در واقع تکمیل پازل های قبلی توانستند اهرام بهتر و بزرگتری را بسازند که از استحکام بیشتری نیز برخوردار باشد.

چند خطی از الهام سیر

الهام سیر مجری برگزاری تور های تفریحی و گردشگری در داخل ایران و خارج از ایران، بلیط چارتر تور داخلی و تور خارجی تور استانبول تور آنتالیا و تور تفلیس

شما میتوانید برای اطلاعات پرواز و خرید بلیط هواپیما از آدرس charter.elham24.net استفاده نمایید

آخرین دیدگاه‌ها